The Forum of Greek Wargamers

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» WTB-Airbrush
από vangouras Τετ 13 Ιουν 2018, 21:43

» WTT- CSM for BA, Orks or SM
από vangouras Τετ 13 Ιουν 2018, 14:54

» T’au Army Bundle
από geon88 Κυρ 10 Ιουν 2018, 00:35

» WTS Stormcast Eternals
από Blood Guzzler Δευ 04 Ιουν 2018, 17:37

» WTS Zombicide: Black Plague
από Stelios Σαβ 02 Ιουν 2018, 18:34

Blog Feeds
Ιούνιος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

Μοιραστείτε | 

Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Registration date : 28/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Σαβ 25 Αυγ 2012, 23:51

για μένα μια μάχη είναι μάχη. είτε με εσένα είτε με το παππού είτε με την γιαγιά. τεσπα δεν έχω στοιχεία οπότε ...το κόβω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spree7
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 592
Τόπος : ΝΙΚΑΙΑ
Currently Playing : WHFB
Registration date : 03/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Σαβ 25 Αυγ 2012, 23:58

με λιγα λογια εντυ μιλαμε για τρελη μποτσα και αφανταστη κακοδαιμονια...οποτε ουτε ο προσανατολισμος των λιστων φταει ουτε τα πολλα χ των συμπαιχτων σου ουτε τπτ απλα απο καθαρη ατυχια μελων της ομαδας χαθηκε το μεταλιο....αυτο ειναι ασχημο....

υ.γ εγω προτεινω στις μεταξυ μας μαχες να μην κανουμε αλλαγες στρατων που και αυτο θα ηταν εποικοδομιτηκο οπως ηδη εχεις προτεινει αλλα να ριχνει ο ενας τα ζαρια του αλλου.
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:04

Μα ειμαστε τοσο σκατοζαροι ολοι ρε Γιαννη που δεν θα χουμε ποιον να τα ριχνει...δραμα μιλαμε.
Εδω ο Σκεηβεν των Πολωνων πεταει ενα ζαρι και τρωει το ανβιλ του παναγιωτη με τη μια και ο Πανος με ριρολ στο ριρολ εκανε 3 γυρους να φαει το HPA...
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:08

έτσι είναι
αν δεν σε θέλει ο θεός του ζαριού όσο άρτιο πλάνο και να έχεις, όσο σκληρά και να έχεις προετοιμαστεί, ότι αλχημείες και να κάνεις...δυστυχώς δεν βγαίνουν....
JimBouz
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:10

Ωραια τα ρηπορτ ...good job!

περιμενουμε και τα αλλα φιλος!

αυτο με το τσαρμ σιλντ και το τεραιν νομιζω δεν επρεπε να χασεις το τσαρμ σιλντ..Εντυ.

φοκ Μερκ3λ...καργιολιδεεες Razz

spree7
Hero
Hero

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:11

κοιταξε για να μιλησουμε και λιγο to the point σιγουρα σε ενα τουρνουα καταστασεις 50%-50% δεν υπαρχουνε ομως δεν υπαρχουνε και καταστασεις 100%-0% απλα αν απομονωσεις μονο τις κακες ζαριες βγαινει λαθος συμπερασμα κατα την γνωμη μου. εγω σημερα που μιλησα με τον λασκουλα φερνω αυτον σαν παραδειγμα που ξερω οτι ειναι υπερμαχος σε αυτο που θα πω ειχε και καλες και κακες στιγμες στο ζαρι του. δεν μπορει και εσυ θα ειχες και καποιες καλες στιγμες απλα μεχρι στιγμης εχεις επικεντρωθει μονο στις κακες που δεν αντιλεγω μπορει να ηταν και περισσοτερες και κρισιμοτερες.
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:13

ε δεν νομίζω να μας λέει ψέματα ρε γιάννη. αλίμονο!
spree7
Hero
Hero

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:14

δεν μιλησα για ψεματα προς θεου απλα ειπα οτι ειναι επιρεασμενος με το ασχημο αποτελεσμα και εχει απομονωσει τις κακες στιγμες αυτο ειπα...
darlok
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:17

χμμμ μπορειτε να ρωτησετε τον γαερμανο δεμονα κ τον γερμανο ποντικα(που εβλεπε την μαχη μου με τον πρωτο)
-150%vs 250% ζαρι.
δεν υπηρχε κρισιμη ζαρια που δεν πηρε.οταν θα κανει κ ο μακης τα ρεπορτ θα καταλαβετε.
το να σκοτωσω 10 λεττερς με το ντουροκετ ειναι κατι εντελως αδιαφορο τι στιγμη που καποιος με μπλοκαρει με 1-1 στο λδ.που χανω 5/5 ριτζεν κτλ κτλ.
κατι παρομοιο επαθε κ ο μακης.πως ενα(αγουντο) τερροργκαιστ δεν κανει γουντ σε εναν ηρωα η πως 10 γλομποι κ 1 ασσασσιν δεν μπορουν να σκοτωσουν 1 φιντ 2 γυρους σουτινγκ.σαυτο το ετς τουλαχιστον σε μενα μου εδωσε ενα τσαρτζ στο 9 και....αυτο μου εδωσε 17 ποντους αντι για 12-13.ομως οι 10 ζαριες που πηγαν ολες στον γερμανο μου στοιχισαν το 17-3 η 18-2 για να γινει 7-13.με 13/17 missfire σε ενα τουρνουα το κανονι ανεβηκε επιπεδο
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:18

Mε εφαγε το fair play με τον Γαλλο Jimbo. Αν ημουν λιγο πουστρακι θα του χα φαει τον Χοτεκ και θα ειχε τελειωσει το πανηγυρι νωρις. Αλλα ναι, μαλακια μου για το σιλντ. Μετρησε η δυναμη της συνηθειας στο να πεταξω το "wound" ενω ειναι "hit".
Εν τω μεταξυ νομιζω πως ο Πολωνος με εκλεψε στη τελευταια μαχη...
!@#$%^&*&^%$#
!@#$%^&*(*&^%$#@$%^&*(

Θα τα δουμε αυριο ομως αυτα. Παντως ειλικρινα, δεν ξερω τι παραπανω μπορουσα να κανω ή να κανει ο καθενας με τοσο κακοδαιμονια. Καθομουν και σκεφτομουν(παντα το κανω) μετα τις νικες και τις ηττες πως θα ειχα χασει λιγοτερους ποντους.
Mε τον Γαλλο, ισως να επρεπε να βγαλω ολους τους χαρακτηρες εξω και να σωσω εστω τη μοναδα. 345+25 ποντους δλδ(ΑΝ βεβαια περναγα το steadfast στο 9).

Εχω τρελλο κεφι για μαχες παντως. Μετα απο 2 χρονια... Ελπιζω να μπορω να κατεβαινω σε ολα τα Καθολικα.

ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:20

μη βρίζεις. ένα τιμημένο θα λες για γούρι.
spree7
Hero
Hero

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:20

εγω αυτο που κραταω με μεγαλυτερη ευχαριστηση ειναι το τελευταιο που ειναι και το σηματικοτερο.
Εχω τρελλο κεφι για μαχες παντως. Μετα απο 2 χρονια... Ελπιζω να μπορω να κατεβαινω σε ολα τα Καθολικα.
darlok
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:22

εγω παλι για αλλη μια χρονια κραταω το πουλι μου
οπως κ οι αλλοι 7
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 00:23

Do it.
Do it.
DO IT!
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 02:08

Επειδη τωρα τα ειδα
Γιάννη
Tις μαχες τις ποσταρω αναλυτικα. Δεν παραλειπω κανενα γυρο και βαζω ολα τα ρολλς. Που επαιξαν. Τι παραπανω να κανει ο Χοας στην EMpire? To να φερει 12 στον 1ο γυρο με Favour εγω το θεωρω ΠΟΛΥ πιθανο. Ειναι ο βασικος λογος που δεν το βαζω + το ματσαπ γιατι κρατει τους ποντους του. Η ατυχια του ηταν το χαμενο λντ στο 8 με τους νεργκλ. Γιατι εκει θα επρεπε να φερω στο 3δ3 6 στο αθροισμα. Και 5/6 wounds για να παρω ολα τα Warriors. Kατι το οποιο ειναι "φυσιολογικο" βεβαια.
Το timewarp με 2 ζαρια απεναντι σε 4 και σκρολλ να ερχεται IF και να καταστρεφει το αρχικο πλανο δεν ειναι λογικο. Το 12 στο περσου εκτος απο τους 108 του εδωσε και ακομα 90 απο το divert του μαγου.
Και φυσικα, 6 κανονιες σε ενα μοντελο που εχει μεν 3+ward Αλλα δινει και 450 ποντους σε μενα.
Με τον Γαλλο εβαλα ολους τους γυρους και ολα τα CC. Ηταν ατυχος που εσπασε στο 7 με την Υδρα; Ισως. Αλλα το charge στον BSB που τον αναγγκασε να κανει flee του στερησε το ρερολλ. Απο 2 χαμενα στο 7 πανικ εχασα 108+125 ποντους. Αρα 231-175 , υπερ του οι ποντοι απο τα χαμενα ld. Σωστα;
Με τον Γερμανο, μεχρι να μπουμε σε CC ηταν μαχη τακτικης. Τα αριστερα Knights εχασαν το ld στο 8 (το θεωρω επισης λογικο) και εφυγαν με τη μια εκτος. Δεν το σχολιασα ομως, παροτι εφερα 11 στο flee. Ρισκαρε ενα επικινδυνο charge για εκεινον στα ντεμις. Επρεπε να σωσει 3 w στο 5αρι με τον BSB. Εσωσε το 1. Νομιζω καλα τον πηγε. Και εκανε ενα Charge απο τις 19. Και εφτασε για να κολλησει και τα αλλα. Καλα τον πηγε και εκει. Δεν το σχολιασα. Παρολα αυτα, η μαχη ηταν για 13-7 υπερ μου. Εστω 12-8. Αλλα με 3 ευκαιριες σε 3 διαφορετικα Phases δεν πηρα κανεναν ποντο.
Mιλησες με το Λας ειπες. Στη μαχη με το Νορβηγο (νομιζω την ειχε 0 στο excel) στον 1ο γυρο ο αντιπαλος εχασε το μισο στρατο απο ενα IF του κασκετ. Και στον 2ο τον υπολοιπο μισο απο ενα 2ο IF. Εγω τη μαχη αυτη θα την ειχα βαλει + σαν Empire. ΕΙχε 12 Ντεμιγκρυφς νομιζω. Αν την εχανα 20-0 ετσι, θα εφταιγα εγω; Παλι + θα την εβαζα. Γινεται μια στις 100; Ναι, γινεται. Αλλα ειναι +. Θα μου πεις, στην προηγουμενη εχασε επειδη δεν εφτασε στο 7 και στο 8 με 3 ζαρια σε combined charge. Toυ το στερησε πριν, του το εδωσε μετα.
Δυστυχως σε μενα, δεν το εδωσε ΠΟΤΕ. Απλα αφαιρουσε η τυχη (ατυχια) ποντους απο την Ομαδα.
Το 1ο καλο roll μου το εδωσε με το Νορβηγο. Τι κερδισα απο αυτο; Απλα γλιτωσα ενα banishment με 2 d6st4 στον 1+ στρατο μου αφου το 1 κανονι (που εφτανε στις 48 το ειχα κρυμμενο ,οπως και τα xbows και τους archers.
Aλλα αυτα θα τα πουμε αυριο.
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 02:21

@Ασαρνιλ για fair play

Κι εμενα το ιδιο με το Δανο περυσι και το πουστρακι το εκμεταλλευτηκε!

χαχα !

αν πας για μεταλλιο δεν θελει ελεος τελικα.. Razz
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 03:03

Tην μαχη αυτη την ειχα Χ , οταν καναμε τις διορθωσεις μας , τρελο χ μαζι με το ναννο , και ιμο για 20-0 υπερ του πηγαινε αφου μας παγιδεψανε , μπηκα πρωτο ματσαπ και μας χωσανε νανους εμπαιρ.
αλλα το αστρο μου εριξε το φως. (δε το ριχνει και σε κανα γκομενετο να τυφλωθει ?Razz)
για αυτο δε θελει υστεριες , κατι σου δινει κατι παιρνει ο καταπελτης του εφαγε ενα κανονι και τον αποτελειωσε πηρε τα πανικ και εξω , ενω θα μπορουσε στην ανοιχτη μερια που με εστειλε μιας και κερδισε το ζαρι ποιος διαλεγει μερια ,να ειναι εκτελεστικο αποσπασμα για το κασκετ τους 2 κατα και τη σφιγγα, ευτηχως επαιξα πρωτος.
μετα στο τελος παιξαμε ενα γυρο σα να επαιζε αυτος πρωτος , ο καημενος εφερε στα 2 κανονια 1 στοwound και στο τανκ γουνταρε και εφερε παλι 1.
ε μου λεει δε γινοτανε τιποτα ,ητανε το πεπρωμενο.

Βεβαια να ομολογησω οτι βαλαμε μπροστα τα μεγαλα μεσα , ενω σκεφτομουνα το τρελο 20-0 να ερχετε πανω μου , ερχετε ο εντι και μου λεει , λασκουλα οτι δε σου εδωσε στις 2 πριν θα στο δωσει τωρα , και τοτε σκοτεινιασε ο ηδη σκοτεινος ουρανος της πολωνιας , επεσαν οι κεραυνοι και το μεγαλο βιβλιο με τις καταρες σφραγιστικε για ακομα μια φορα , σφραγιζοντας και την τυχη του κακομοιρου Νορβηγου Razz

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Laskoulas στις Κυρ 26 Αυγ 2012, 03:07, 1 φορά
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 03:06

σφραγιζοντας και την τυχη του κακομοιρου Νορβηγου? λολ !! Very Happy farao
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 03:10

Για μενα και το λεω σε ολους , δεν υπαρχει καλο και κακο ματσαπ.
δηλαδη αν κληρονομουνα σε ενα τουρνουα με το Ογκρε η με το Εμπαιρ θα εκανα τσισακια πανω μου ή θα ελέγα θελω να παω σπιτι μου ?Razz:P θα επαιζα για να κερδισω , πανω στην ασπιδα νεκρες να φερουνε τις κομπρες αν τολμανε.
Και γενικα αυτο δε το καταλαβενω, παρε και παιξε με οτι σου δωσουνε και τερμα.
Φυσικα και ειναι βοηθεια τα παιρινκ αλλα δε τα κανουμε μονο εμεις , κανουνε και οι αντιπαλοι.
Οποτε ιμο δε πρεπει να παραπονιετε κανεις για παιρινκ.
Παιζουμε με οτι μας ερθει ...
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 03:15

+1 Λασκ

εννοειται οτι ετσι πρεπει να κανουμε στα ομαδικα τουρνουα.

μακαρι να το καταλαβουν ολοι αυτο..

η δυναμικοτητα μας ειναι μεγαλη αλλα εχουμε αρκετο δρομο ακομα..
σκεφτειτε το εξης..

ο πρωτος σε συγκομιδη παικτης μας ειναι ο Νταρλοκ με ρεκορ 87 ποντων αν δεν κανω λαθος..
ο Δανος και ο Πολωνος ξεπερνανε την 100αρα κι αντε γεια..
και δεν εχουν μονο εναν...αααα..

θελουμε λοιπον μεγαλυτερο πουλ παικτων με υψηλη δυναμικοτητα και σταθερα αποτελεσματα.
ευτυχως στο πουλ προστεθηκε ο Ζιλντα που εκανε πολυ καλη εμφανιση και συνεχισε την παραδοση των Ελληνων Βρετοννων στο ETC!
Ο Ξερεας επισης ψηθηκε απο ETC μαχες και καταλαβε τη διαφορα και ποσο ανοιγουν οι οριζοντες μετα απο τουρνουα τετοιου βεληνεκους.

Θελουμε κι αλλους!
μονο ετσι θα παμε ενα βημα πιο κοντα στο στοχο μας!

Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 11:29

Διαφωνω καθετα κ οριζοντια κ παραλληλα κ παντα. Razz

To να κρινεις με την προοπτικη "παιζω με οτι ερθει" επειδη μπορει και να κοιμηθει ο Αλλαχ, δεν εχει λογικη βαση σε Ομαδα. Το να ερθει το Χ και τοτε να πεις, "ωραια, πες πως παιζαμε σε ατομικο, για να δω τι μπορω να κανω" ειναι εντελως αλλο θεμα.
Και ηταν ενας απο τους κυριους λογους που στο παρελθον υπηρχαν πολυ ασχημα αποτελεσματα. ΕΙΔΙΚΑ απεναντι σε ισαξιους αντιπαλους που εκμεταλλευονταν και το pairing bonus.
Αν εχουμε αυτη τη λογικη, θα καταδικασουμε ΜΟΝΟΙ μας τα Καθολικα, γιατι μετα την επιλογη 8αδας, δεν θα χρειαζεται να κανουμε αλλαγες στις λιστες, αφου "παιζουμε με οτι ερθει".
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 11:37

μα....ο ξερέας είπε (και εκεί δεν διαφώνησες ούτε καν διαγώνια) ότι οι δις πρωταθλητές πολωνοί έχουν λίστες ατομικού τουρνουά. εκτός αν στα τουρνουά κυνηγάνε πέαρινγκ. εν τέλει τι ισχύει ρε παιδιά???
μπορείτε να μας το αποσαφηνίσετε ή δεν μπορείτε? απλή ερώτηξη και με καλή διάθεση. νομίζω ότι έχουμε μπερδευτεί όλοι.
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 11:41

τπτ ρε φλεημς απλα ο καθενας εχει την αποψη του οπως παντα .
Σε καποια υπαρχουν συμφωνιες σε καποια διαφωνιες.

Οι Πολωνοι λενε ετσι οι Ιταλοι αλλιως..αυτοι ομως εχουν παρει μεταλλια.

εμεις να δουμε τι θα πουμε..πθ εχουμε παρει τα @@ μας μεχρι τωρα

Flames
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 12:02

μα εμένα αυτό είναι που δεν μ αρέσει. μιλάμε πολύ δουλευουμε λιγότερο απ όσο μιλάμε.

px.δες περιστέρια. στο καβουκάκι τους, μαχούλες και τσουπ πρωτάθλημα. μην εκπλαγούμε αν του χρόνου 5/8 είναι πιτσούνια.
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.   Κυρ 26 Αυγ 2012, 12:17

4η μαχη
Empire vs Lizardmen (light spam)
Ο ενας απο τους στρατους που κυνηγαγα στο ETC ηταν τα LM.Eκτος απο 2. Του Γερμανου (δοπλο σαντοου) και του Αμερικανου (Μεταλ Ντεθ...αουτς!)
Παιξαμε στο τραπεζι με το μεγαλο ruin που εχει κολλητα το μεγαλο διαγωνιο impassable terrain. Απο αυτη την πλευρα ημουν εγω.
Τη μαχη, ελλειψει Lizardmen στην Ελλαδα, την εχω τεσταρει 3-4 φορες με παρομοια λιστα στο UB.
Ξερω ακριβως τι θα κανω και πως θα παει η μαχη. Επειδη λοιπον ξερω τι να κανω και εχω δει τι χτυπανε οι LM, μετραω παντου να μην περασουν
οι τερραντονς και να μην μπορουν να πανε στο deployment οι chams του. Πιο σημαντικο ομως:
Το ενα κανονι στην απεναντι γωνια, εξω απο το range των banishment. Kαι οι xbows,detach, L1 on foot και το αλλο ΚΡΥΜΜΕΝΑ πισω απο τον λοφο.Η μια μοναδα ντεμις εξω αριστερα να πιεζει τα σκινκς προς τα πισω και κεντρο , η αλλη διπλα στο ιμπας
να κανει το ιδιο με την αλλη πλευρα και οι ιπποτες στο κεντρο. Μου βαζει Warriors και Skroxs στη μια γωνια. Τους ηρωες του δεν μπορει να τους κρυψει.
Και αναγκαστικα τους βαζει μεσα στους Σλαν και πλαι στους Skroxs.
Eιναι που ειναι ζορικο το game γι αυτον , δεν φερνει και 2ο Banishment...
Ξεκιναμε:
Μαγεια, εξω μια Terradons, χανει ενα πανικ σε μια σκινκς. Δεν βγαινει εξω ομως.
Τα κανονια (τανκ και κανονι δλδ) βγαζουν το charmed shield και το item των LM που ειναι σαν charmed shield
Οι ντεμηδες εμπρος.
Γυρος του:
Χανει το στιουπιντ στο 9 με ριρολλ...Γλιτωνω τα 2πλα phas protection.Mπας και σωσει τον εναν ηρωα εστω.
Ερχεται ο Λας και μου λεει:
Μλκ ελα να δεις. Του εφυγε ο μισος στρατος και ο BSB!!!!
Μια χαρα !!!! Δεν χρειαζεται να τον κυνηγησω λυσσασμενα. Εχουμε παρει απο 2 μαχες ΗΔΗ αυτο που θελουμε!
Προχωραι τα ιπταμενα για να μπει στο gunline απο την πλευρα των Ruins.
2os γυρος.
Οι αριστεροι ντεμηδες ξεκινανε τα τσαρτζ.Κανει flee και μαζευεται οσο πιο πισω μπορει.Οι ιπποτες ΔΕΝ πανε μπροστα απλα γυρνανε να κανουν μαγεια.
Μια ακομα μοναδα χαμελαιοντες, πληγωμενοι βαρια μια τερραντονς ακομα εξω και ενα σκρολλ εξω. Τα κανονια τρωνε τους 2 veterans.
2ος δικος του:
τερραντονς πανω απο ιπποτες. 1 w. Ok.κανει ενα banishment και το περναει irres. Αλλα το εκανε με τον Slann με +1.Που δεν το ειχε. Του λεω, μα δεν το εχει. Κανε ενα αλλο,(ειχε φερει 1,1 winds).
Oxi μου λεει δεν θελω το μισκαστ.Οοοοκ.
3ος γυρος:
Περναω ενα Ld στο 8 για swift reform και γυριζω τους ιπποτες προς τους Xbows για να μπορω να κανω flee σε charge των terras. To ιππικο κανει Reform και κοιταει τους terradons Οι ΑΡ ντεμηδες κανουν τσαρτζ σε 10 σκινκς.
Oι ΔΕ ντεμηδες παιρνουν θεση επιθεσης διπλα στο impass.
Μαγεια: Μπανισμεντ σε μια μοναδα τερρας. Cube of darkness και 4. Τελειωνει η μαγεια.
Σουτινγκ: Το κρυμμενο κανονι τρωει τον τελευταιο τερραντον της μιας μοναδας. Πανικ η αλλη, το χανει. Πολυ κοντα στην ακρη του τραπεζιου. Φευγει εκτος.Τα 2 κανονια αρχιζουν (τανκ και το μακρινο) αρχιζουν να ελαττωνου τους Warriors
3os δικος του:
Φερνει μια μοναδα σκινκς μπροστα απο τους ΔΕ ντεμηδες στο Impass. Για να μην τους αφησει να αλωνισουν στο terrain. Μαγεια, περναει ενα Banishment στους ΔΕ ντεμηδες (δεν μπορεσα να το κοψω) και μετα και ενα Net στους ιδους (εφαγαν 1 W απο το Banishment).

4os γυρος:
Δοκιμαζω να κανω charge με τους DE demigryphs. Με σκοπο να αρχισω να κυνηγαω τους Warriors.
St test στο 5 λογω Net, φερνω 6αρι. Μενουν ακινητοι. Γυριζω τους ιπποτες και τους προχωραω παραλληλα στους ΔΕ ντεμηδες και τους AR τους ανεβαζω στο λοφο. Μετραω τις γωνιες για να παγιδευσω τον τελευταιο Diverter του (χαμελαιοντες) και ξεκιναω μαγεια.
Νετ στους χαμαιλεοντες (το κοβει υποχρεωτικα). Banishment στους Warriors. Ακομα 6 νεκροι.Με τα κανονια τους κανω 3-4 ακομα απωλειες.
4ος δικος του.
Εχει την επιλογη να με οδηγησει σε Διπλο flee με τη μια μοναδα skinks (αυτα μπροστα στα ΔΕ ντεμις) και να κουνησει την τελευταια μοναδα που ειχε διπλα στους Warriors του για να κανω Fail.
To θεμα ειναι πως...αν το κανει αυτο κινδυνευει παααααρα πολυ να χασει τους Slann απο τη μαγεια και το Shooting. Οποτε αναγκαζεται να θυσιασει ακομα 70 ποντους. Και αρχιζει να πηγαινει πισω απο τους Warriors τα σκινκσ (μακρια ακομα ομως απο το να βαλει μεσα τους Σλανν)
Οι χαμελαιοντες πανε επισης για θυσια στα ΑΡ ντεμις. Μαγεια, προστατευει του Skroxs και δινει ενα -1 to hit στη μοναδα των ΔΕ ντεμις.

5ος γυρος:
Charge οι Demis στα chams και στα Skinks. Hold παντου.
Μαγεια. D6st4 στους Warriors, το αφηνει για να κοψει το Banishment, φερνω ενα τιμιο 5αρακι και σκοτωνω 3! Κοβει το banishment,αλλα
ΑΛΛΑ
δεν εχει πια Look out Sir και εχει 2 σλανν και εναν πριεστ σε 4αδα Warriors!!!!
Shooting:
1 κανονια. Αστοχει.
2η κανονια. To wound: 1.

5oς δικος του:
Πισω τα σκινκς απο τους Warriors και οι Σλανν την κανουν πονηρα. Ο πριεστ οχι.
Μαγεια χαλαω το σκρολλ και τιποτα αλλο.
Απλα εχει γυρισει τους Skroxs ετσι ωστε να εχει ενα Charge στα ντεμις.

6ος δικος μου:
Οι AR demigryphs πανε προς τα πισω για να μην κινδυνευουν απο στρατηγικα 12 στο τσαρτζ οι Ιπποτες το ιδιο. Και οι δεξιοι ειναι στο 11 απο τους Skroxs με πισω βηματα.
Ολα τα αλλα κρυμμενα.
Μαγεια.
Banishment στους 4 με τον παπα. Το κοβει. D6 st 4 , τo κοβει. Auto pass ld στα ΔΕ ντεμιγκρυφς.
Shooting: Στανκ στον Παπα, κολλαει εμπρος.
Κανονι στον παπα, misfire και boom
6ος δικος του:
Δεν εχει νοημα κανενα charge ακομα και αν εφτανε στο 11. Δεν εχει τιποτα να απειλησει με μαγεια.
Δινουμε τα χερια και μετραμε.

16-4. Αν δεν ειχε σκασει το κανονι (μονο αυτους πηρε) ηταν 17-3. Και ας μην ετρωγα τον Priest.
Αυτη ηταν ισορροπημενη μαχη παντως στο ζαρι. Εχασε τα πανικ του (μακρια απο σλανν) , εχασα το ΣΤ τεστ που θα μου εδινε μαθηματικα το 20-0. Αλλα θεωρω πως ηταν μια μαχη που δεν ευνοηθηκε κανενας.
Ενα κλασσικο + δηλαδη.

Τhe eye of the Beholder. GORZOW 2012 Empire.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: WHFB Battle Challenges and Reports-
Μετάβαση σε: