The Forum of Greek Wargamers

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» WTS Big Tau Army ΝΕΑ ΤΙΜΗ 350
από doomsday Χθες στις 22:06

» Πόσα Post άραγε
από Nireas Τετ 20 Ιουν 2018, 11:00

» T’au Army Bundle
από geon88 Τρι 19 Ιουν 2018, 21:04

» WTB-Airbrush
από vangouras Τετ 13 Ιουν 2018, 21:43

» WTT- CSM for BA, Orks or SM
από vangouras Τετ 13 Ιουν 2018, 14:54

Blog Feeds
Ιούνιος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

Μοιραστείτε | 

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πόσο γαμάτος διαγωνισμός είναι αυτός?
Μάπα το καρπούζι
11%
 11% [ 3 ]
Μετριος
0%
 0% [ 0 ]
Κάνει ότι μπορεί
7%
 7% [ 2 ]
ΔΞ/ΔΑ
0%
 0% [ 0 ]
Καλούλης
19%
 19% [ 5 ]
Γαμάτος
48%
 48% [ 13 ]
Έχω μείνει μλκς από τα μοντέλα και δεν εχω χρόνο για ψήφο.
15%
 15% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 27

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 10:37

Οι συμμετοχές αλφαβητικά!

Andreash

Aphelion

Elhion

Giannis

Imhotep

Kontos

Meraklis

Pyrforos

Solegga

Tattooman

Tzineris

11 Συμμετοχές!!! Και να θέλαμε δεν μπορούν να μπούν σε ψηφοφορία γιατί δέχεται μόνο δέκα το σύστημα.

Αρα μπείτε, δείτε και γράψτε μας την επιλογή σας με καθαρό τρόπο,

+2 και το όνομα της ΠΡΩΤΗΣ επιλογής και +1 και το όνομα της ΔΕΥΤΕΡΗΣ επιλογης!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 11:00

Και πάλι μπράβο σε όλους!!

Οι επιλογές μου είναι

+2 Μερακλής

+1 Πυρφόρος

tattooman
Knight
Knight

Αριθμός μηνυμάτων : 316
Τόπος : kamatero
Currently Playing : akoma mathaino na vafo!
Registration date : 29/04/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 11:08

καλημεραααααα!

Οι δικες μου επιλογες ειναι

+2 Aphelion

+1 Andreash
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Registration date : 28/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 11:10

εγώ ψηφίζω
+2 κοντό. το καρό παντελονάκι είναι εκπληκτικό. κάνε βάσεις ρε ππρα!!!!
+1 μερακλης (τα χω δει από κοντά η φωτό τα αδικεί πραγματικά)
galvert
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 11:12

Δεν βάζουμε 3 ψήφους 3/2/1; 2 μοιάζουν λίγες για 11 συμμετοχές Very Happy

Αν δεν αλλάξει,
+2 Meraklis
+1 Kontos
stormcaller
Knight
Knight

Αριθμός μηνυμάτων : 457
Τόπος : Athens
Registration date : 20/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 11:18

+2 Meraklis
+1 Aphelion
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 11:49

+2 Meraklis
+1 Imhotep
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 14:51

Ωωωωω!!! Very Happy Φοβερός διαγωνισμός! 11 διαγωνιζόμενοι και όλοι σε φοβερό επίπεδο. Και αφού τόσος κόπος έγινε, μη πώ ένα ξέρω "+1 τάδε", αλλά να αφιερώσω 10' να πω 2 λόγια τόσο σε εκείνους που έκαναν κάτι ειδικά για τον διαγωνισμό, όσο και σε εκείνους που είχαν κάτι έτοιμο, αλλά παρομοίως έκαναν το κόπο να συμμετάσχουν! Smile

Όλα τα σχόλια με ειλικρίνια και καλοπροαίρετα...

Andreash (Marauder Horsemen charging!) Για μένα από τις καλύτερες φωτογραφίες, αλλά τόσο το ότι τις είχα ξαναδεί, όσο και το ότι είναι μόλις 5, δε μου έκανε κλικ για το Unit. Φυσικά και είναι μέσα στους κανονισμούς, αλλά unit ήθελα να δώ UNIT. Το κόκκινο χρώμα από την άλλη μου άρεσε πάρα πολύ, το basing πολύ καλό και το πολύ πολύ ωραίο Banner κονταροχτυπιέται για 1η θέση με τον επόμενο

Aphelion (Vampire Moon Riders) ο οποίος επίσης έκανε (μιας και το είχε δηλώσει άλλωστε το πόσο σημαντικό το θεωρεί) ένα φοβερό freehand αλλά Aphelion είναι, το είχαμε συνηθήσει. Razz Χρώματα και highlights απίστευτα, τα κόκκαλα μοιάζουν πολύ κόκκαλα και η σαπίλα επίσης, το μόνο που δε μου άρεσε ήταν το basing το οποίο όμως είναι θέμα γούστου. Και πάμε στον

Elhion (White Lions wearing Green) ο οποίος κατέβασε ένα από τα πιό όμορφα units όσο αφορά την επιλογή μοντέλων, πολύ όμορφο το λευκό (και δύσκολο), όπως και το basing. 1η φοπρά βλέπω WLions με πράσινο αλλά το ότι από fluff wise είναι του δάσους ξυλοκόποι μάλλον ταιριάζει κι'όλας! Από την αρνητική πλευρά, έχει χάλια φωτογραφία κατά με και τόσο τα πετράδια που είναι το φόρτε όσο και άλλες λεπτομέρειες, δε φαίνονται να ξεχωρίσει το unit

Giannis (Dwarf Hammerers without beer!) Από που να αρχίσω; από την επιλογή του μοντέλου, από τις απίστευτες freehand ασπίδες, από το βλέμμα τους, τα χρώματα... όλα πολύ ωραία! Smile

Imhotep (Egyptian Skeletons... still?) Άλλο ένα θύμα της φωτογραφίας, ο μόνος που κατέβασε (έστω και με unit fillers) horde και έδειξε την ισχύ των TK~! Αλλά τόσο τα unit fillers που είχα ξαναδεί, όσο και οι φωτογραφίες που δεν δείχνουν αρκετή λεπτομέρεια, αδικούν την όλη δουλειά σου... δε φαίνονται καθαρά οι βάσεις, δε φαίνονται τα free hands.Το μόνο που φαίνεται είναι ότι πάτησες δουλειά!

Kontos (Ogre Kingdom... fat ones) χεχε, τα παντελονάκια σαφώς το δυνατό σου χαρτί, όπως επίσης και τα μέταλλα. Έχεις το αρνητικό ρεκόρ του να είσαι ο μόνος που δεν έκανε basing και εγώ πιστεύω ότι προλάβαινες, αλλά όπως και να έχει το βάψιμο είναι πολύ καλό. Μόνο άλλο μελανό σημείο για μένα το ότι είναι μόλις 4 μοντέλα, και οπως είπα και πριν, όταν ακούω unit φαντάζομαι... κόσμο! Και εδώ βλέπω 4 χοντρούς με χοληστερίνη...

Meraklis (Phoenix Guard, 4+ ward...) Από τα δυνατά χαρτιά του διαγωνισμού, ένα unit με άσπρο (δύσκολο χρώμα), καθαρές γραμμές παντού, καλή φωτογραφία και high elfίστικο freehand με καλό τελικό αποτέλεσμα. Εάν ήταν ν'αλλάξω κάτι, θα'ταν τα πορτοκαλοκίτρινα χόρτα, αλλά high elves είναι, τι περιμένεις, τους πάει κι'όλας! Razz Αναμφισβήτητα από τα φαβορί!

Pyrforos (Dwarf Hammerers without women!) Όπως προείπα, και με ευχάριστη νότα ότι οι νάνοι δεν έχουν ξεχαστεί από τους χομπίστες όσο και να το παλεύει η GW, πολλά conversions και θέληση να φέρουν γυναίκες και μπύρα πίσω! Όπως είπα, υπάρχουν κάποια μοντέλα που΄ναι πολύ πετυχημένα (το πρωτοπαλλίκαρο αριστερά πχ) αλλά είναι έτσι φτιαγμένοι οι υπόλοιποι που χάνει την ιδιομορφία του. Και ο διαγωνισμός είναι unit και από πλευράς μου θέλω να βλέπω ομοιομορφία σε αυτά....

Solegga (Rat Ogres) Εγώ δέχομαι (καλόβουλα) σχόλια απ'όλους.

Tattooman (Ogre Kingdom... NOT on diet!) Άλλη μία μονάδα με παχύσαρκους και σίγουρα (αν κρίνω απ'τα μούτρα τους) υπερτασικούς μακελλάρηδες! Smile Το βάψιμο είναι πάρα πολύ καλό, το banner επίσης απλό αλλά όμορφο και fluff wise μιά χαρά. Έχεις τη πρωτοτυπία του water effect αλλά για να είμαστε ειλικρινείς δε τα έβαλες σε playable βάσεις όπως οι υπόλοιποι Wink Από κεί και πέρα, το ίδιο που είπα στον Kontos, είναι μεν unit με την έννοια του βιβλίου, αλλά εγώ θέλω... κόσμο! Τουλάχιστον 2 τετράδες. Άποψη μου... Smile

Tzineris (High Elf Spearmen... keep away!) Και οι 5 κονταροκουβαλητές, με ωραία μεταλλικά χρώματα και με φόρτε τα πετράδια. Θα προτιμούσα να δώ (ειδικά από τύπους που βαράνε από το 4ο rank) και άλλους, αλλά αυτό που σε αδικεί από τις φωτογραφίες που δεν δείχνουν τη πραγματική εικόνα και δουλειά που πάτησες, είναι τα highlights που είδα ότι υπάρχουν και ΔΕΝ τα βλέπω! Μαγεία... ο αρχισπαμένος που'ν ο Teclis?

+2 Giannis Πολύ μου αρέσουν. Οι ασπίδες, τα γένια, τα χρώματα. Μου άρεσε περισσότερο απ'όλα!

+1 Solegga Εδώ πείτε ότι θέλετε. Δε συγκρίνω τα conversions και το μεράκι με κανένα άλλο unit. Δέχομαι όλες τις κριτικές για το βάψιμο, αλλά δε μπορώ να δεχτώ ότι ένας διαγωνισμός είναι μόνο το πινέλο. Συγκρίνεις τη πρωτοτυπία, από την επιλογή των μοντέλων μέχρι ότι κατεβάσει ο νους σου. Θάρρος της άποψης μου. Cool
http://www.shieldwolfminiatures.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 15:17

+2 Aphelion: Πιότητα! Bob would be proud :Cx:

+1 Pyrforos: old-school βάψιμο FTW!
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 17:39

+2 Andreasch
+1 Meraklis

Μάπα το καρπούζι.
Giorel
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 655
Τόπος : Αρτέμιδα
Currently Playing : Με τις Βασιλισσες μου ΑΟS και με τον Αυτοκρατορα μου 9η!!!
Registration date : 07/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 18:49

+2 Aphelion
+1 Andreash...

Γαματος διαγωνισμος... Wink
Meraklis
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 747
Registration date : 08/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 19:29

+2 Aphelion (στις βάσεις να μην έβαζες εκείνο το πορτοκαλί...)
+1 Andreasch (το μπάνερ τα σπάει!)
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 21:33

+2 μερακλής
+1 πυρφόρος
Imhotep
Warrior
Warrior

Αριθμός μηνυμάτων : 92
Registration date : 31/05/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 22:29

Κατ' αρχάς μπράβο σε όλους τους διαγωνιζόμενους, πολλές συμμετοχές και όμορφες δημιουργίες.

Όσον αφορά τη συμμετοχή μου, προτίμησα να βάλω ένα unit horde όπως είπε και ο Solegga αντί κάποιων άλλων πιο μικρών unit. Για το λόγο αυτό οι φωτό είναι μακρινές οπότε όντως πιστεύω ότι χάνουν αρκετά. Next time θα ποστάρω unit των 10 max για να φαίνονται οι λεπτομέρειες!!!

Τα σχόλια μου σχετικά με τις συμμετοχές είναι τα εξής (πάντα με πολύ καλοπροαίρετα!!!):

Andreasch: Από τα αγαπημένα μου!!! Πολύ καθαρό βάψιμο, ωραίο basing και όμορφο banner. Εύγε!!!

Aphelion: Όπως πάντα σε υψηλά στανταρ, όμως οι φωτό νομίζω ότι δεν αφήνουν να φανούν κάποιες λεπτομέρειες που είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν.

Elhion: Ρε Νικόλα, όπως και στη δική μου περίπτωση οι φωτό σε αδικούν!!! Τους έχω δει από κοντά και το βάψιμο είναι πολύ ωραίο, όπως και το color scheme!!!

Giannis: Πολύ ομοιόμορφο unit!!! Στο βάψιμο νομίζω ότι ήθελε περισσότερη προσοχή στα highlights.

Kontos: Πολύ προσεκτικό βάψιμο!!! Χάνουν απίστευτα από το ανύπαρκτο basing. Πολύ κρίμα γιατί θα ήταν από τις επιλογές μου.

Meraklis: Εϋγε φίλε μου, νομίζω ότι ξεχωρίζεις ανάμεσα σε πολλές όμορφες συμμετοχές. Μπράβο και πάλι μπράβο. Υπάρχει φοβερή λεπτομέρεια στα μοντέλα αλλά και στις βάσεις.

Pyrforos: Το βάψιμο σου είναι από τα αγαπημένα μου. Ορισμένες μινιατούρες τα σππανε πραγματικά!!!

Solegga: Μακράν το πιο converted unit!!! Όμως όπως και σε άλλες φωτό σου οι επιφάνειες φαίνονται υπερβλικά γυαλιστερές με αποτέλεσμα να χάνονται οι λεπτομέρειες των μοντέλων. Κρίμα επίσης γιατί είμαι φαν των conversion!!!

Tatooman: Όμορφο βάψιμο αλλά όντως non-playable unit. Μου κάνει πιο πολύ σε διόραμα!!!

Tzineris: Όμορφα highlights και gems, αλλά νομίζω ότι ήθελε κάποια washes παραπάνω...

Τελικά:

+2 meraklis
+1 pyrforos
tattooman
Knight
Knight

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 22:35

Παιδια, σορρυ που επεμβαινω αλλα εχω και φωτο με κανονικες βασεις! Ειναι στο τοπικ που ειχα ανοιξει! Δεν αντεχω αλλο κραξιμο! Οποτε μου την λετε καθομαι και βαφω απο πεισμα! Λυπηθειτε με! Smile
pyrforos
Mercenary
Mercenary

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Τόπος : Λέρος
Currently Playing : heroclix
Registration date : 25/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Παρ 01 Ιουν 2012, 22:44

+2 meraklis
+1 elhion
http://www.paraponiaris-leros.gr
6+
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 634
Registration date : 19/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Σαβ 02 Ιουν 2012, 01:15

+2 Meraklis
+1 Pyroforos

Το ξέρω για τις βάσεις.. αλλά έχει πέσει διάβασμα/δουλειά.. Sad
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Registration date : 06/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Σαβ 02 Ιουν 2012, 04:14

+2 Μερακλής

+1 Πυρφόρος
http://www.demonicpigeon.com
Tzineris
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 726
Currently Playing : WAR/MER FANTASY HE,WE,BRET,(Βάφω όμως)
Registration date : 16/02/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Σαβ 02 Ιουν 2012, 11:34

Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια και τη συμμετοχή!
Αν και η έννοια "διαγωνισμός" δεν εκφράζει τη συγκεκριμένη διαδικασία, αλλά το "επίδειξη".
Διότι δεν υπάρχουν κάποια αντικειμενικά κριτήρια βαθμολογίας αλλά ψήφος εντυπώσεων! Smile
Όμως εμένα μου αρέσει γιατί έχεις ένα κίνητρο για να βελτιωθείς και να κάνεις καινούριες δουλειές! Wink και σε αυτό βοηθούν όλα τα εποικοδομιτικά σχόλια, τα οποία είναι και ευπρόσδεκτα και το πιο σημαντικό πράγμα για αυτόν που προσπαθεί να κάνει κάτι!
Τα δικά μου σχόλια λοιπόν!

Andreacsh:Πολύ καθαρή δουλειά! καλή επιλογή χρωμάτων! και σίγουρα θα τραβήξουν την προσοχή κάποιου να τα περιεργαστεί! Εμένα μου αρέσουν πολύ και μου θυμίζουν τους riders of doom στο Conan the barbarian! Very Happy
Aphelion:Πολύ ωραίο και ρεαλιστικό βάψιμο όπως πάντα! Εμένα δεν μου αρέσουν οι νεκροζώντανοι γενικώς, αλλά αυτά τα μοντέλα αποδίδουν πολύ ωραία αυτό το θέμα! Cool
Elhion:Προσωπικά,τα παλιά WL δεν μου πολυαρέσουν, αλλά βαφτικά είναι πολύ καλοβαμμένα και είναι πολύ δύσκολο να αποδώσεις αυτό το αποτέλεσμα σε μέταλλο Shocked Επίσης αποτελείς για μένα την έμπνευση για το βάψιμο των πετραδιών το χω ξαναπεί! Αυτό που θα προτιμούσα διαφορετικό είναι λίγο η χρωμματική επιλογή,ίσως αντί για το γαλάζιο να επέλεγες κίτρινο ή πορτοκαλί για να συνδυαστεί με το πράσινο! scratch
Imhotep:Πολύ ωραία μονάδα εν γένει με εντυπωσιακό filler και χρωματική επιλογή! Η φωτό σίγουρα σε αδικεί επίσης θα πρότεινα να βάλεις μικρές φωτο πιο κοντινές μέσα στην πανοραμική, για να δείξεις και την λεπτομέρεια της δουλειάς σου!
Κοντός:Ωραίο βάψιμο βάσης και ατου το μπακλαβαδωτό παντελονάκι Shocked ! ¨ομως απο κει και πέρα φαίνονται να έχουν ένα σκέτο dipping! που κάνει τα πάντα να δείχνουν λαδωμένα! Προτείνω να κάνεις και κανα highltghting μετά το dipping! Wink
Μερακλής:Πολύ ωραία τεχνική και μια απο τις ομορφότερες μονάδες του¨"διαγωνισμού" το μόνο που θα άλλαζα σε αυτό είναι το πράσινο στην κάπα και το λοφίο..νομίζω οτι ένα τυρκουάζ ή ένα βεραμάν ή φυστικί, θα ταίριαζαν περισσότερο με το μωβ λιλά που επέλεξες! Smile Αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο!! Very Happy
Γιάννης: Μπράβο για το βάψιμο και τα σχέδια των ασπιδών! μου θυμίζουν τους νάνους της Χιονάτης που πήραν τα όπλα εναντίον της κακής Μάγισ...( scratch το παραξύλωσα! Very Happy Πολύ όμορφη και με χαρούμενα χρώματα μονάδα εν γένει!
Πυρφόρος:Όπως πάντα ένα πολύ καλό και καθαρό επίπεδο βαψίματος, με μόνο μελανό σημείο κατα την ταπεινή μου άποψη πάντα,οι πολύ έντονες καφέ γραμμές που διαχωρίζουν τους μυες!Νομίζω οτι με λίγο glazing θα είχες καλύτερα αποτελέσματα!Το όλο εχγείρημα μου θυμίζει Πίνακα ζωγραφικής φάντασυ Elmore και μου αρέσει αυτό!
Solegga:Για ακόμη μια φορά συγχαρητήρια για το πολύ καλοστημένο unit σου, με τα πολύ εντυπωσιακά μοντέλα και τα επικά ποζαρίσματα! What a Face ¨Ομως, κάνε κάτι με το βάψιμο γιατί αδικείς πραγματικά τη δουλειά που έχεις κάνει! Έστω και με το παραμικρό Highlight θα είχες το διπλάσια εντυπωσιακότερο αποτέλεσμα! beer
Tatooman:Η βάση είναι μια χαρά εντυπωσιακότατη και προτιμότερη μοντελιστικά από οποιαδήποτε άλλη "playable" βάση sunny κατα τη γνώμη μου είναι η καλύτερη του "διαγωνισμού"!Για το βάψιμο ισχύουν τα ίδια που σχολίασα και για τον Κοντό! Την πινακίδα την έβαψες ή είναι πράγματι ξύλινη; Shocked Question

Οπότε:
+2 Andreash
+1 Meraklis

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tzineris στις Κυρ 03 Ιουν 2012, 10:57, 2 φορές συνολικά
tattooman
Knight
Knight

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Σαβ 02 Ιουν 2012, 11:57

Την πινακιδα την εβαψα! Ειναι πλαστικ καρντ!
Tzineris
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 726
Currently Playing : WAR/MER FANTASY HE,WE,BRET,(Βάφω όμως)
Registration date : 16/02/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Σαβ 02 Ιουν 2012, 12:23

tattooman έγραψε:
Την πινακιδα την εβαψα! Ειναι πλαστικ καρντ!

zuper!! κάνε tutorial! study
Hellspawn
Warrior
Warrior

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Currently Playing : Chaos
Registration date : 22/09/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Σαβ 02 Ιουν 2012, 12:42

+2 Meraklis
+1 Andreash
leandros
Knight
Knight

Αριθμός μηνυμάτων : 447
Τόπος : Αθήνα (νομίζω...)
Currently Playing : Κρυφτό
Registration date : 06/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Σαβ 02 Ιουν 2012, 12:48

+2 Meraklis
+1 Pyrforos

Έχει επεξεργασθεί από τον/την leandros στις Σαβ 02 Ιουν 2012, 13:02, 1 φορά
nickkxx
Knight
Knight

Αριθμός μηνυμάτων : 430
Currently Playing : 40k,fantasy
Registration date : 10/04/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Σαβ 02 Ιουν 2012, 12:48

+2 Andreacsh
+1 Aphelion
6+
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 634
Registration date : 19/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition   Σαβ 02 Ιουν 2012, 14:51

@Tzineris
Δεν έχω κάνει dipping........ καραμέλα έγινε...

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit competition
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions :: Ψηφοφορίες Διαγωνισμών-
Μετάβαση σε: