The Forum of Greek Wargamers

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» SHADESPIRE FULL COLLECTION
από andreasch Τρι 16 Οκτ 2018, 14:47

» WTS TYRANIDS ARMY
από andreasch Τρι 16 Οκτ 2018, 10:00

» Grey knights army
από sonbad Δευ 15 Οκτ 2018, 19:59

» WTS TYRANIDS WH 40K
από nikkon1992 Κυρ 14 Οκτ 2018, 18:38

» WTS AOS STARTER BOX STORMCAST ETERNALS
από dikakos Πεμ 11 Οκτ 2018, 10:27

Blog Feeds
Οκτώβριος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

Μοιραστείτε | 

Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:48

andreasch έγραψε:
Όπως και να έχει όμως θα τον φάω τον αφήλιο στο τσάλεντζ! και ας πιεί όσες άμστελ θέλει!!!! Very Happy

Από λόγια χορτάσαμε! Φέρτε καμία σόδα τώρα γιατί φωτό δεν βλέπω!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:51

Δεν μου λες ρε συ Γκαλβερτ, γιατί θες τόσο πολυ να υποβαθμίσεις το θέμα?

Γιατί λες οτι δεν μπορούν να πουν ένα απλό σχόλιο όσοι ψηφίζουν? Δηλαδή ως τώρα απλά παταγαν το κουμπάκι χωρίς να κρίνουν? Ε αμα είναι ετσι ας μην ψηφίσουν!

Καλύτερα ποιότητα παρά ποσότητα! Όποιος θέλει παίρνει μέρος στην διαδικασία. Όποιος δεν θέλει ας μην χάσει τον χρόνο του. Τόσο απλά.

andreasch
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1167
Registration date : 05/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:57

Δουλειά είμαι ακόμη (δεν φαίνεται?) τώρα όμως πάω σπίτι σε λίγο και θα στη στείλω.

@galvert έτσι και αλλιώς 3 και ο κούκος είμαστε, οι τρείς ψηφίζουν, ο κούκος είναι ο βαφέας.Κάποιος που πατάει το κουμπί για να ψηφίσει μπορεί να πει αυτό γιατί έτσι μου αρέσει. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον. Σε αυτό που λές με τις άκυρες ψήφους δεν έχεις άδικο. Αλλά δεν μένει τίποτα περισσότερο απο το να το δούμε στην πράξη αν είναι εφικτό ή όχι.
galvert
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:58

Δε θέλω να το υποβαθμίσω. Κάνω μία πολύ απλή q, ότι αν στον επόμενο έρθει κάποιος και πει απλά "vote στον Α". Ούτε λόγος, ούτε τίποτα. Τότε τι θα κάνουμε; Το μετράμε κανονικά; Όχι; Του λέμε να μας πει το γιατί και αν όχι απειλές ότι θα βγει άκυρη;
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 17:19

Ναι μετράει κανονικά. Αν όμως ο ίδιος κάθε μήνα μπαίνει και ψηφίζει τον Α χωρίς λόγο συνέχεια τότε θα τον πάρουμε με τα γιαουρτια και θα πέσει στα μάτια μας ο Α αν δέχεται τις ψήφους χωρίς παράπονο προς τον "θαυμαστή" του.

Τεσπα. Το ποιος εχει δίκιο ή όχι θα το δούμε στην πράξη! Θα έχουμε 50+ απαντησεις? Δεν νομίζω! Οι ψηφοπελατες θα πάνε να βρουν μια ωραία πέτρα και θα αράξουν από κάτω. Το αποτέλεσμα? Λίγοι και καλοί.

Το έχω ξαναπεί πιο παλιά και το λέω άλλη μία. όποιος θέλει μαθαίνει από τους διαγωνισμούς. Όποιος δεν θέλει συνεχίζει τις αμπελοφιλοσοφίες!

Επι της ουσίας τώρα. Ο Κιουρ, ο Ανδρέας, ο Αγγελος κι εγώ (δλδ όσοι παίρνουν μέρος κατά κύριο λόγο κάθε μήνα στο διαγωνισμό) συμφωνούμε για το πως θέλουμε να μας κρίνουν. Καθαρά και ανοιχτά! Όποιος μπορεί να το κάνει αυτό έχει καλώς. Όποιος θέλει κρυφά και πελατιακά ας πάει αλλού.

Τέλος ξαναλέω προς όσους νομίζουν οτι δεν ξέρουν και οτι δεν μπορουν να γράψουν "σωστή" απάντηση. Γράψτε με όσο πιο απλά λόγια αυτό που σας αρέσει!!!!! Δεν θέλουμε επιστήμονες-βαφείς. Αμα κάτι που πείτε είναι τόσο λάθος που βγάζει μάτι, θα το κουβεντιάσουμε και θα βρούμε ποιο είναι το σωστό.

ΑΣ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΤΩΡΑ. :aye:

galvert
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 17:47

Είπα και πριν πως και εγώ συμφωνώ για ονομαστικά. Και πάμε τώρα:

aphelion έγραψε:
θα τον πάρουμε με τα γιαουρτια και θα πέσει στα μάτια μας ο Α αν δέχεται τις ψήφους χωρίς παράπονο προς τον "θαυμαστή" του

Τα πολλά τα λόγια τα μεγάλα. Ούτε γιαούρτι θα φύγει, ούτε ο Α θα λαμβάνει λιγότερες ψήφους. Άσε που δεν έλεγα για μόνιμες καταστάσεις. Να το κάνει απλά κάθε φορά έτσι. Το πως εσύ δεν θέλεις να δεις μία τρύπα στο σύστημα ή να πείς μία λύση εκτός του ότι θα πέσει στα μάτια μας πως βοηθάει πραγματικά; Εκτός αν δεν το αναγνωρίζεις ως πρόβλημα, οπότε πάσο.

aphelion έγραψε:
Αμα κάτι που πείτε είναι τόσο λάθος που βγάζει μάτι, θα το κουβεντιάσουμε και θα βρούμε ποιο είναι το σωστό

Ένα υποκειμενικό θέμα που έχει να κάνει με αισθητική έχει "σωστό"; Αν καποιου του αρέσει η εφαρμογή μίας τεχνικής που εγώ-εσύ-ο τρίτος έχει διαφορετική άποψη, είναι λάθος εξ ορισμού γιατί δε συμβαδίζει;

Για τέλος:
aphelion έγραψε:
ΑΣ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΤΩΡΑ. :aye:

και
aphelion έγραψε:
Άμα υπάρχει κάτι ανρητικό στο νέο σύστημα ας το κουβεντιάσουμε!

Ο αυταρχισμός βλάπτει. Αν λες κάτι μόνο και μόνο για να κάνεις τον συγκαταβατικό και μετά να πεις να μη πει κανένας άλλος τίποτα, καλύτερα να το έλεγες από την αρχή καθαρά ότι έτσι θα γίνει και ο αυτοκράτων ελάλησε, να μη κάνουμε και άδικο κόπο δηλαδή. Κάνε και lock το thread αν είναι για να μη μπορέσει κάποιος άλλος να απαντήσει σε εσένα ή τον Πάπα.

Πάω οδοντίατρο. Tσίου και τα ξαναλέμε σε 1-2 ώρες αν το σαγόνι είναι στη θέση του Razz
Tzortz
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 17:56

Εχετε γινει κουραστικοι Smile

Ο καθενας θα κανει οτι vote θελει οπως θελει γιατι το θελει και να ειστε σιγουροι οτι ετσι θα γινει . Αν οι Painters θελουν να μετρουν μονο οι ονομαστηκες , δλδ μονο αυθτοι που εκαναν post τοτε θα μετρουν μονο αυτες, καποιος θα το αναλαβει σιγα κλαιν. Δεν πρεπει να ειναι αναγκασμενος καποιος να πει οτι το Blending που εκανε ο Aphelion its way better than Kiours omgomgomg look , απλα μπορει να κανει vote και να πει "μου αρεσει περισσοτερο η παλετα του Κιουρ" . Κακο θα ειναι αυτο ?

Εγω συμφωνω οτι μπορει καποιος να εχει φετιχ να κανει vote εναν γιατι του αρεσει ο τροπος που βαφει , να κολλαει στο ματι του περισσοτερο ακομη και αν η τεχνικη του ειναι !@#(#$*@ . Τι μπορεις να πεις πανω στο γουστο του ? Δυστυχως τιποτα...

Αυτο που ζηταει ο Κωστας ειναι κατι λογικο . Mην τον περνετε απ'τα μουτρα . Αν θελετε μπορω να φτιαξω ενα sub-hidden forumaki που εκει να ειστε μονο οι 4-5-6-osoi_mou_peite super duper και να βγαζετε τα απλητα σας . Σε public vote το πραγμα δυστυχως θα ξεφυγει.... oσο και αν ο Κωστας προσπαθει να το μαζεψει...

Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 18:03

Εγώ θα φτιάξω 5-6 φανβότερς που θα αιτιολογούν την γνώμη τους ο καθένας διαφορετικά και θα τους κατευθύνω μαζικά σε όποιον μου δίνει τα περισσότερα Cool
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 18:13

Γκαλβερτουλη πες κι άλλα γιατί με ανάβεις με τις φιλοσοφίες σου.

Να πω οτι βάφεις και θα σε επηρεάσει η αλλάγη ΟΚ. Τώρα όμως που δεν είσαι του αθλήματος φανατικός γιατί σκίζεις τα ρούχα σου τόσο φανατικά? Θα κατέβεις στις εκλογές και ψάχνεις οπαδούς?

stormcaller
Knight
Knight

Αριθμός μηνυμάτων : 457
Τόπος : Athens
Registration date : 20/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 18:35

Νομίζω πώς αύτος ο τρόπος ψηφοφορίας είναι καλύτερος από τον παλίο . Εγώ προσωπικά , μέσα από τα σχόλια που έκαναν στα μοντέλα μου , σε όσους διαγωνισμούς έχω πάρει μέρος , έμαθα να βάφω καλύτερα αλλά και να τραβάω καλύτερες φωτογραφίες . Οπότε τα σχόλια είναι που έχουν νόημα και όχι τα votes .
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 18:37

letsaros86 έγραψε:
apheliork έγραψε:
Αλλά ψήφοι άσχετες με το θέμα βάψιμο δεν συμφωνείς πως είναι "βλαβερές" για ένα αντικειμενικό αποτέλεσμα?

θα συμφωνουσα αν γινοταν ενας διαγωνισμος με 4 σταθερους κριτες οπου μονο εκεινοι κρινουν γιατι εχουν την γνωση.

Από τον 1 πεοκλή ποστ που διάβασα, η άποψη του Λέτσαρου συμφωνεί με τα δικά μου λεγόμενα.
Για σοβαρό διαγωνισμό, έχεις συγκεκριμένο αριθμό από γνώστες και ψηφίζουν αυτοί.
Για χαλαρό διαγωνισμό, δεν το ζαλούλου, και αφήνεις τον κάθε ένα να κάνει ότι γουστάρει, και χάνεις/κερδίζεις ανάλογα με το ότι βρέξει, και δε σε νοιάζει κι όλας.

Αν το κάνεις σοβαρό, θα χαλάσεις τον κοσμάκη που συμμετέχει, γιατί απλά θα είναι fix η βαθμολόγηση.
Αν το κρατήσεις χαλαρό, ότι πατέντα και να κάνεις, πάντα άκυρο θα είναι, όσες μοντίφες και να κάνεις.

Με τις αλλαγές σου, θα χρειαστείς κάποιον που να μετράει τις ψήφους. Βάζοντας κάποιον να μετράει τις ψήφους, έχεις αυτόματα "Αυτή η ψήφος είναι απλά ηλίθια, δεν μπορώ να την μετρήσω", οπότε μια από τα ίδια.

Κλάην μάην κραφτ, εγώ παίζω starcraft. Razz Κάνε το ίδιο και κάνε με add.
letsaros86
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Registration date : 18/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 18:39

ειπαμε vote Λετσαρο For President!!!!
6+
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 634
Registration date : 19/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 18:58

ρε συ aphelion .. Τα μακαρόνια σου αρέσουν? Αιτιολογείστε την απάντηση σας....
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 19:05

Τι να σου πω ρε κοντέ? Αν είναι αλντεντε και έχουν και σάλτσουλα, ναι μου αρέσουν γιατί είναι ευκολα να τα φτιάξω και χορταστικά!

Θα κανεις σπαγκετι παρτυ και θες να με καλέσεις?

aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 19:10

giannis έγραψε:
Νομίζω πώς αύτος ο τρόπος ψηφοφορίας είναι καλύτερος από τον παλίο . Εγώ προσωπικά , μέσα από τα σχόλια που έκαναν στα μοντέλα μου , σε όσους διαγωνισμούς έχω πάρει μέρος , έμαθα να βάφω καλύτερα αλλά και να τραβάω καλύτερες φωτογραφίες . Οπότε τα σχόλια είναι που έχουν νόημα και όχι τα votes .

Σχόλια σαν αυτά χάνονται μέσα στις εγωκεντρικές μπούρδες!

Χαίρομαι που άτομα που ξέρω οτι γουσταρουν το βάψιμο με καταλαβαίνουν.

galvert
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 19:49

aphelion έγραψε:
Γκαλβερτουλη πες κι άλλα γιατί με ανάβεις με τις φιλοσοφίες σου.

Να πω οτι βάφεις και θα σε επηρεάσει η αλλάγη ΟΚ. Τώρα όμως που δεν είσαι του αθλήματος φανατικός γιατί σκίζεις τα ρούχα σου τόσο φανατικά? Θα κατέβεις στις εκλογές και ψάχνεις οπαδούς?

Όχι ρε φίλε, δε θα κατέβω εκλογές και ούτε ψάχνω οπαδούς. Σου είπα ένα λογικό πρόβλημα στο σύστημα που έβαλες, και το οποίο για άλλη μία φορά λέω πως έχει +1 από μένα, αλλά μένεις στο να ρίχνεις comments για ότι να 'ναι εκτός από αυτό. Θα στο βάλω και με απλά points.

- Nαι, συμφωνώ στο ονομαστικό και σε σχέση με το κρυφό έχει την ψήφο μου ffs! Παίζει να το έχω πει/γράψει 4 φορές ως τώρα!!!

- Δεν εχω πει πουθενά ότι θέλω το παλιό σύστημα.

- Περιμένω λύση στο θέμα που έχω πει παραπάνω. Το virtual γιαούρτι και θα πέσουν στα μάτια μας, χέστηκε η φοράδα στον κάμπο και το πουλάρι στα βουνά. Αν υπάρχουν άτομα πραγματικά με 2-3+ accounts, και που στα παπάρια τους για το ασήμαντο του θέματος αλλά τα πάντα κοάλα για την νίκη, το αποτέλεσμα θα παραμένει το ίδιο. Αφού η όλη φασαρία είναι λοιπόν γιατί κάποιους πείραξε το αποτέλεσμα του fantasy με την mini του head, μάλλον είναι σημαντικό να λύσουμε τα ενδεχόμενα προβλήματα πριν να τα ξαναβρούμε. Όχι αν και βλέπουμε.

- Το αν βάφω ή όχι όσο φανατικά θα ήθελες, είναι μάλλον δικό μου και μόνο θέμα. Γενικά όμως διαβάζω πως τελευταίες μέρες τραβάς ζόρια με το αν οι άλλοι δε κάνουν ότι και 'συ οπότε καταλαβαίνω.

- Και το post του Γιάννη είναι ένας λόγος παραπάνω που το πραγματικό μου support είναι στα group projects και όχι στα votes.

Δε μπορώ να πω πιο απλά κάτι.

ps. επιστροφή από οδοντίατρο με δόντια στη θέση τους Razz
6+
Hero
Hero

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 20:07

Θα το σκεφτώ αλλά δεν βλέπω να μου αιτιολογέις γιατί σου αρέσουν αλτέντε με σαλτσούλα...
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 20:10

Πάρη πιστέυεις οτι αυτο που γράφεις είναι έξυπνο?

Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 20:12

Δεν το κανετε cool mini με βαθμολoγιες να τελειωνει το ολο θεμα; 1 φορα ο καθενας, απο ενα βαθμο, ονομαστικα κ τερμα. Smile
Abducted47
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1589
Τόπος : Into the Abyss
Currently Playing : D3 + LOL
Registration date : 24/11/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 20:34

Επεστρεψε ο Galvert και μαζί του έφερε το flaming Razz

Στο θέμα μας νομίζω πως αν δεν δοκιμαστεί δεν ξέρουμε αν θα πετύχει.
Οπότε αφήστε τον Κώστα μιας και κάνει κουμάντο (με τον κουτρουμανο) και οταν λήξη η ψηφοφορία τότε να δούμε τα υπέρ και τα κατά και να κάνουμε της απαραίτητες αλλαγές.

Ως τότε βαφτε κανένα μοντέλο η σταματήστε να feedαρετε στο LOL...
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 20:42

Ο Γκάλβερτ έφερε το φλέημιν;;; Το φλέημιν γεννήθηκε σε αυτόν τον ιστότοπο , όπως γεννήθηκε και η δημοκρατία σε αυτόν τον κωλότοπο Razz
galvert
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 20:58

Abducted47 έγραψε:
Στο θέμα μας νομίζω πως αν δεν δοκιμαστεί δεν ξέρουμε αν θα πετύχει.
Οπότε αφήστε τον Κώστα μιας και κάνει κουμάντο (με τον κουτρουμανο) και οταν λήξη η ψηφοφορία τότε να δούμε τα υπέρ και τα κατά και να κάνουμε της απαραίτητες αλλαγές.

Πρέπει να περιμένουμε να γίνει κάτι, το οποίο είναι φανερό από τώρα, για να το αναφέρουμε; Proactive vs reactive Wink

Abducted47 έγραψε:
Επεστρεψε ο Galvert και μαζί του έφερε το flaming Razz

mohammadurk έγραψε:
Ο Γκάλβερτ έφερε το φλέημιν;;; Το φλέημιν γεννήθηκε σε αυτόν τον ιστότοπο , όπως γεννήθηκε και η δημοκρατία σε αυτόν τον κωλότοπο Razz

Δεν έχετε μπει στα σωστά sites να δείτε τι πάει να πει flame war Razz
Στα χειρότερα του το gwf δεν είναι ούτε για προθέρμανση σε σχέση...

Laughing
6+
Hero
Hero

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 21:14

Εγώ με θεωρώ χαζό! Αν πιστέυεις πως αθτό που έγραψα είναι έξυπνο με κολακέυεις αλλα δεν θα κοκκινισω γιατί δεν μου πάει. Αλλά το να θέλεις να "αναγκάσεις" κάποιον να πει γιατί του αρέσει κάτι μου φαίνεται ανούσιο..
-Σου αρέσουνε τα μακαρόνια?
-Ναι!
-Γιατί?
-ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ!!! (ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΘΗΝΑΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ)

thnx and out!
OhKillerRabbit
Champion
Champion

Αριθμός μηνυμάτων : 147
Τόπος : Εξάρχεια - Fort William, Scotland
Currently Playing : Ravenwing, Orks, Bloodbowl Skaven, Ogre Kingdoms
Registration date : 11/01/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Παρ 02 Μαρ 2012, 08:16

Ονομαστική ψήφος = ναι για μένα.

Με αυτό που δεν θα συμφωνήσω είναι με κάτι που ειπώθηκε πριν κάτι σελίδες (έχει τραβήξει αυτό το τόπικ), είναι το "να κρίνονται για την διαδρομή" κτλπ.

ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ.

Το αποτέλεσμα μετράει. Δεν με νοιάζει προσωπικά, ούτε πόσες ώρες έκανε ο άλλος freehand με τρίχα από την μύτη του με πινέλο, ούτε άμα έβαλε αίμα του στο wash για να κυλάει καλύτερα, ούτε τπτ.

Αν το αποτέλεσμα είναι καλύτερο με transfer και drybrush από ότι με free hand και ξέρω γω directional lightning with extra sauce, αυτό θα πάρει ψήφο και έτσι πρέπει να γίνεται.

Και δεν χρειάζεται να εξηγεί κανείς τίποτα. ΑΜΑ θέλει να εξηγήσει και ΕΧΕΙ κάτι να εξηγήσει, go right ahead. Αλλά αισθητική κρίνουμε, και στην αισθητική το "Γιατί έτσι μαρέσει ρε αδερφέ" είναι απόλυτα θεμιτός λόγος προτίμησης.

EDIT: Σόρυ άμα φαίνομαι λίγο επιθετικός με τα παραπάνω, αλλά και μόνο στην ιδέα ότι ΠΧ μπορεί κάποιος να ρίξει μοντέλα όπως τα dipparismena Ogres του Head, επειδή είναι με dipping και όχι πχ με αερογραφιστικό blending, μου ρθε να πετάξω το τραπέζι από το παράθυρο Laughing
DaBigWaagh
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1058
Registration date : 13/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Παρ 02 Μαρ 2012, 08:45

καλή ιδέα. αλλά παρ όλα αυτά δεν θα στρώσει ποτέ η βαφτική κοινότητα. πάντα θα υπάρχουν ψήφοι συμπάθειας, μόνο που τώρα θα αιτιολογούνται κιόλας. (μ αρέσει το RGB του κόκκινου του τάδε πιο πολύ κλπ κλπ). "Ανοιχτή Δημοκρατία" σε διαγωνισμούς δεν υπάρχει και δεν πρέπει να υπάρχει. Δείτε σε όλο τον κόσμο, σε όλους τους διαγωνισμούς (από ομορφιάς μέχρι οδοποιίας) υπάρχει το σύστημα των κριτών. 4-5 εμπεριστατωμένοι ειδήμονες αποφασίζουν. όλα τα άλλα είναι πομφόλυγες και φλυναφήματα.

ps. δεν βάφω πλέον αλλά θεωρώ ότι δικαιούμαι δια να ομιλώ

Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions-
Μετάβαση σε: