The Forum of Greek Wargamers

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» WTS GREY KNIGHTS
από andreasch Πεμ 02 Αυγ 2018, 19:11

» Πωλείται στρατός Empire/Free People Warhammer/AoS
από powerslave Κυρ 29 Ιουλ 2018, 19:04

» Πωλουνται Grey Knights
από powerslave Κυρ 29 Ιουλ 2018, 19:03

» WTS fantasy, orcs&goblins, ogre, high elves
από tasoe Σαβ 21 Ιουλ 2018, 11:36

» WTS armybooks fantasy και battle magic cards
από tasoe Παρ 20 Ιουλ 2018, 21:00

Blog Feeds
Αυγουστός 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

Μοιραστείτε | 

Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 14:26

Επιείκεια ναι! Τυφλή ψήφος όχι!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Registration date : 18/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 14:34

aphelion έγραψε:
Ναι ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει και να πει ότι θέλει! Ακόμα και οτι ο γάιδαρος πετάει! Αλλά ψήφοι άσχετες με το θέμα βάψιμο δεν συμφωνείς πως είναι "βλαβερές" για ένα αντικειμενικό αποτέλεσμα?

θα συμφωνουσα αν γινοταν ενας διαγωνισμος με 4 σταθερους κριτες οπου μονο εκεινοι κρινουν γιατι εχουν την γνωση.

στην περιπτωση του διαγωνισμου-φορουμ που 99/100 κριτες ειναι gamers και οχι βαφεις το παραπανω δεν ισχυει.

προσωπικα εχω προσεξει σε τουρνουα και οχι μονο οτι ο καθημερινος παικτης warhammer που δεν ειναι βαφεας δεν μπορει να ξεχωρισει μια καλη μινιατουρα απο μια πολυ καλη μινιατουρα και μια πολυ καλη μινιατουρα απο μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη μινιατουρα. οχι γιατι ειναι χαζος αλλα γιατι δεν ξερει τον τροπο/κοπο/προσπαθεια

πολλες φορες δεν αξιζει να κρινεις μονο το αποτελεσμα αλλα το πως εφτασε η μινιατουρα στο συγκεκριμενο βαφτικο αποτελεσμα (ε ρε λεξεις που χρησιμοποιω σημερα Razz )

το να ζητας λοιπον απο μη-βαφεις να κρινουν σαν βαφεις ειναι λαθος. γιατι απλα δεν μπορουν να το κανουν. απλα θα καταληγει να ψηφιζει παλι καποιος αυτο που του γεμιζει το ματι περισσοτερο ενω ενα αλλο να ειναι πιο σωστο απο αποψη τεχνοτροπιας/χρωματων.
andreasch
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1161
Registration date : 05/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 14:41

Απο την πλευρά μου νομίζω οτι χρειάζεται λίγο παραπάνω υπευθυνότητα (αν μπορώ να το πω έτσι) στον τρόπο ψηφοφορίας. Τώρα το πώς αυτό θα επιτευχθεί δεν ξέρω.

Όπως στα τουρνουά εκείνων που παίζουν θέλουν να έχουν τους κανόνες και να τηρούνται.
Έτσι και οι βαφιάδες (ναι υπάρχουν και αυτοί που πέρνουν πιο σοβαρά το βάψιμο απο το παιχνίδι) θέλουν να κρίνονται με ορθό τρόπο, και επιχειρήματα που να είναι σχετικά με το αντικείμενό τους...
Πιστεύω οτι εκεί έχει γίνει το μπέρδεμα. Όχι στο ποιά κρητίρια πρέπει να έχει ο καθένας που ψηφίζει αλλά στο γιατί θα ζητήθηκε, απο όποιους ζητήθηκε, να αλλάξει ο τρόπος ψηφοφορίας.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την andreasch στις Πεμ 01 Μαρ 2012, 14:45, 1 φορά
Συνδεδεμένος
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 14:44

Προς Λέτσαρο = Ακριβώς γι αυτό, όταν γράφουμε την γνώμη μας όσοι ξέρουμε από βάψιμο, καλό θα ήταν όποιος ένδιαφέρεται να μάθει δυο πράγματα παραπάνω και να μπορεί να κρίνει καλύτερα, να την διαβάζει και να τσεκάρει ότι λέμε με την φωτογράφια ποθ βλέπει.
Δηλαδή άμα πω πως ο Κιουρ έχει κάνει καλό μπλεντιν του γαλάζιου με το μπλε, ένας που δεν ξέρει, θα δει που είναι το μπλε και το γαλάζιο, θα καταλάβει τι διαολο είναι το μπλέντιν και από την επόμενη φορά θα ξέρει να κρίνει και ο ίδιος!

Για το αν θα πρέπει να κρίνουμε το αποτέλεσμα ή και την διαδικασία....δλδ άν εγώ θέλω να βάψω μια ασπίδα στην οποία προσπαθώ να κάνω φριχαντ, μετά πετάω ένα τρανσφερ ψαγμένο, την κάνω 3 γουας αλλά στο τέλος αποφασίζω να την κάνω μονόχρωμη και άσπρη για ποιό στάδιο θα κριθώ Wink

Aerico
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 14:46

letsaros86 έγραψε:
aphelion έγραψε:
Ναι ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει και να πει ότι θέλει! Ακόμα και οτι ο γάιδαρος πετάει! Αλλά ψήφοι άσχετες με το θέμα βάψιμο δεν συμφωνείς πως είναι "βλαβερές" για ένα αντικειμενικό αποτέλεσμα?

θα συμφωνουσα αν γινοταν ενας διαγωνισμος με 4 σταθερους κριτες οπου μονο εκεινοι κρινουν γιατι εχουν την γνωση.

στην περιπτωση του διαγωνισμου-φορουμ που 99/100 κριτες ειναι gamers και οχι βαφεις το παραπανω δεν ισχυει.

προσωπικα εχω προσεξει σε τουρνουα και οχι μονο οτι ο καθημερινος παικτης warhammer που δεν ειναι βαφεας δεν μπορει να ξεχωρισει μια καλη μινιατουρα απο μια πολυ καλη μινιατουρα και μια πολυ καλη μινιατουρα απο μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη μινιατουρα. οχι γιατι ειναι χαζος αλλα γιατι δεν ξερει τον τροπο/κοπο/προσπαθεια

πολλες φορες δεν αξιζει να κρινεις μονο το αποτελεσμα αλλα το πως εφτασε η μινιατουρα στο συγκεκριμενο βαφτικο αποτελεσμα (ε ρε λεξεις που χρησιμοποιω σημερα Razz )

το να ζητας λοιπον απο μη-βαφεις να κρινουν σαν βαφεις ειναι λαθος. γιατι απλα δεν μπορουν να το κανουν. απλα θα καταληγει να ψηφιζει παλι καποιος αυτο που του γεμιζει το ματι περισσοτερο ενω ενα αλλο να ειναι πιο σωστο απο αποψη τεχνοτροπιας/χρωματων.

Αν κατεβεις για δήμαρχος θα εχεις τη ψήφο μου !!! Κάπως έτσι το βλέπω και εγω.

Απλά δεν θα χρησιμοποιουσα την εκφραση " ...ειναι λάθος..." αλλά το " δεν ειναι απόλυτα σωστό..."
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 14:50

ρε μυγιαγγιχτοι, προς αντμινς πηγαινε το ποστ μου. Γιατι κλαιτε? Σταματηστε να διαβαζετε πηδωντας 3-3 τις γραμμες, των μεγαλων ποστ. Καθε δικαιωμα να αγνοησετε ενα μεγαλο ποστ, αλλα οχι κ να το σχολιασετε, την ωρα που δεν ξερετε τι γραφει.

απο κει κ περα οσον αφορα στην κριτικη επιτροπη, για αλλη μια φορα θα συμφωνησω, παροτι την τελευταια φορα που ειχα τοποθετηθει επι αυτου, ειχαμε γινει κωλος. Φοβαμαι οτι κ του χρονου ομως, παλι εδω θα ειμαστε. Αυτο γιατι θα αρχισουμε τις καχυποψιες για το ποιος θα ειναι στην κριτικη επιτροπη, κ ποσα τσιμπουσια του χαρησε ο Γκαλβερτ για να νικησει τον Κρονο στο διαγωνισμο κλπ. Μαντευω κοινως οτι τον επομενο μαρτη, εαν υπαρχει ακομη ΙΝΕΤ στην ελλαδα, παλι το ιδιο θα συζηταμε.
Απο κει κ περα η γνωμη μου για τους διαγωνισμους εδω μεσα, ειναι ιδια με αυτη που εξεθεσε ο Γκαλβερτ. Συνεχιζοντας με τη δικη μου γνωμη που λεει: Εδω στο cmon οι διαγωνισμοι ειναι για το πεος, μιας κ ορεξη να εχει κανεις να φτιαχνει acount κ το εργο του θα πεταξει βαθμολογικα. Αντιστοιχα κ το εργο που τον απειλει, θα πατωσει, μιας κ με +200 fake votes, θα παει τοσο ψηλα-χαμηλα, που μετα ολοι εκεινοι που ψηφιζουν εκει μεσα βαση του μ.ο. θα συνεχιζουν να βαζουν 10αρι, κιας νιωθουν οτι αυτο που κοιτανε δεν ειναι κορυφη. Το αναποδο για την απειλη.
Απο κει κ περα, keep voting.. Εμαθα οτι οι fanvoters 1-1200 ετοιμαζονται να κανουν τζοιν το φορουμ, κ να γινουν ολα μπαχαλο διαγωνιστηκα.. Γι'αυτο ψηφιστε τη λυση αφελιον, αλλο θα γινει του '61 εδω μεσα..
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 14:51

λολ3 ποστ πριν τελειωσω το γραψιμο

το χοντρινατε και υπερ αναλυσατε, δεν λεμε να μας δωσετε υπερεξηγηση για το πως κανουν αντιθεση τα cold tone χρωματα με τα warmcolours,
ουτε να ανοιγετε το colour wheel να τσεκαρετε τα complimentary colours,
ουτε να διακρινετε ποσα leyers εχει ο μανδυας.

Αυτο που ζηταμε ειναι:
ψηφισα χ γιατι μου αρεσε η ποζα.
ψηφισα ψ γιατι μου αρεσε η λαμψη απο το ματια.
ψηφισα λ γιατι δεν ειχα σκεφτει να κανω chaos renegades me flagelants.
ψηφισα ζ γιατι μου αρεσει η φθορα στην πανοπλια.
ψηφισα τ γιατι ειναι ιδιο με το βιβλιο.
ψηφισα ρ γιατι μου αρεσουν τα σκοτεινα χρωματα.
ψηφισα ο γιατι το σχεδιο (freehand ) τα σπαει.

αυτο που δεν θελουμε
ψηφισα χ γιατι ειναι αδελφος μου.
ψηφισα υ γιατι ειναι και αυτος απο το Cambridge
ψηφισα ρ και οχι ζ γιατι τα ορκς μου την σπανε.
ψηφισα ω γιατι μου βαφει κατι μοντελα.
Aerico
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 14:55

kiour_gr έγραψε:
λολ3 ποστ πριν τελειωσω το γραψιμο

το χοντρινατε και υπερ αναλυσατε, δεν λεμε να μας δωσετε υπερεξηγηση για το πως κανουν αντιθεση τα cold tone χρωματα με τα warmcolours,
ουτε να ανοιγετε το colour wheel να τσεκαρετε τα complimentary colours,
ουτε να διακρινετε ποσα leyers εχει ο μανδυα.

Είμαι στη δουλειά και βαριέμαι !

kiour_gr έγραψε:
Αυτο που ζηταμε ειναι:
ψηφισα χ γιατι μου αρεσε η ποζα.
ψηφισα ψ γιατι μου αρεσε η λαμψη απο το ματια.
ψηφισα λ γιατι δεν ειχα σκεφτει να κανω chaos renegades me flagelants.
ψηφισα ζ γιατι μου αρεσει η φθορα στην πανοπλια.
ψηφισα τ γιατι ειναι ιδιο με το βιβλιο.
ψηφισα ρ γιατι μου αρεσουν τα σκοτεινα χρωματα.
ψηφισα ο γιατι το σχεδιο (freehand ) τα σπαει.

αυτο που δεν θελουμε
ψηφισα χ γιατι ειναι αδελφος μου.
ψηφισα υ γιατι ειναι και αυτος απο το Cambridge
ψηφισα ρ και οχι ζ γιατι τα ορκς μου την σπανε.
ψηφισα ω γιατι μου βαφει κατι μοντελα.

Agree
letsaros86
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 15:01

aphelion έγραψε:
Προς Λέτσαρο = Ακριβώς γι αυτό, όταν γράφουμε την γνώμη μας όσοι ξέρουμε από βάψιμο, καλό θα ήταν όποιος ένδιαφέρεται να μάθει δυο πράγματα παραπάνω και να μπορεί να κρίνει καλύτερα, να την διαβάζει και να τσεκάρει ότι λέμε με την φωτογράφια ποθ βλέπει.
Δηλαδή άμα πω πως ο Κιουρ έχει κάνει καλό μπλεντιν του γαλάζιου με το μπλε, ένας που δεν ξέρει, θα δει που είναι το μπλε και το γαλάζιο, θα καταλάβει τι διαολο είναι το μπλέντιν και από την επόμενη φορά θα ξέρει να κρίνει και ο ίδιος!

σε αυτο συμφωνουμε αλλα αυτο πρεπει να το κανει μονος του ο κοσμος. δεν μπορεις να πεις "οκ τωρα ψηφιζουν οσοι ξερουν και οι υπολοιποι ψηφιστε μετα απο αυτους για να δειτε πρωτα τι εννουν οι γνωστες και να παραδειγματιστειτε"

aphelion έγραψε:
Για το αν θα πρέπει να κρίνουμε το αποτέλεσμα ή και την διαδικασία....δλδ άν εγώ θέλω να βάψω μια ασπίδα στην οποία προσπαθώ να κάνω φριχαντ, μετά πετάω ένα τρανσφερ ψαγμένο, την κάνω 3 γουας αλλά στο τέλος αποφασίζω να την κάνω μονόχρωμη και άσπρη για ποιό στάδιο θα κριθώ Wink

το οτι κατι ειναι freehand και εκανε τον βαφεα να βγαλει τα ματια του για 80 ωρες δεν σημαινει οτι μπορει να ειναι καλυτερο απο ενα transfer με μονοχρωμο highlight... μπορει το freehand να βγηκε μαπα και το transfer για καποιο λογο να βγηκε καλυτερο. αλλα προσωπικα η δικη μου ψηφος θα πηγαινε στο transfer αν και μονο αν ο καλλιτεχνης ειχε καταφερει να βγαλει καλυτερο αποτελεσμα με αυτο απο τον καλλιτεχνη που προσπαθησε να κανει ψαρωτικο freehand και του βγηκε μπανανα. καταλαβες τι εννοω?

Aerico έγραψε:
Αν κατεβεις για δήμαρχος θα εχεις τη ψήφο μου !!!
και remember.. In Letsaros We Trust
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 15:06

Διαβασε καλύτερα το παράδειγμα με την ασπίδα.

letsaros86
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 15:15

aphelion έγραψε:
Διαβασε καλύτερα το παράδειγμα με την ασπίδα.

οκ κραταω το προηγουμενο point μου γιατι και αυτο πρεπει να κοιταει οποιος κρινει.

και παω στο να εξηγησω αυτο που εγραψες με την ασπιδα (αν το καταλαβα σωστα αυτην την φορα)

εχει μεγαλη σημασια το με τι τροπο εφτασε στο αποτελεσμα. ναι αν η ασπιδα σου με ενα απλο τροπο καταφερνε να βγει γαματη και στον συγκεκριμενο διαγωνισμο δεν υπηρχε αλλη μινιατουρα που να εχει βγει πιο γαματη με ακομα πιο δυσκολο τροπο τοτε ναι θα ελεγα ψηφιζω αφελιον γιατι καταφερε με μια ελεεινα απλη τεχνικη να κανει μια ασπιδα η οποια pwn-αρει τις υπολοιπες μινιατουρες του διαγωνισμου.
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 15:30

Μη μπαίνεις στον κόπο να γράφεις κάτι απλά για να το γράφεις ασχέτως της σαφέστατης ερώτησης. Αυτή η τακτική δεν πιάνει με μένα Wink

letsaros86
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 15:36

aphelion έγραψε:
Μη μπαίνεις στον κόπο να γράφεις κάτι απλά για να το γράφεις ασχέτως της σαφέστατης ερώτησης. Αυτή η τακτική δεν πιάνει με μένα ;)

σιγα chuck norris προσεχε θα σε πιασει λοξυγγας και θα κατερευσει η Παρνηθα.

σου απαντησα σε αυτο που θεωρησα οτι εννοεις. για την ακριβεια "μπηκα στον κοπο" να σου απαντησω και δευτερη φορα.

μπες λοιπον και εσυ στον κοπο να το εξηγησεις αφου ειμαι τοσο χαζος και δεν το καταλαβα και ασε τις εξυπναδες
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 15:44

Αρχίσαμε τα επιχερήματα δημοτικού-Τσακ Νορις κλπ

Η ερώτηση είναι απλή.

Είπες οτι θα πρέπει να μην κρίνουμε μόνο με το αποτέλεσμα αλλα και την διαδικασία, τον δρόμο για την Ιθάκη δλδ.

Και σε ρώτησα

Αν αρχίσω με φριχαντ, το καλύψω με τράνσφερ, το περάσω γουος μπλέ, γουός κόκκινο, και γουός μωβ αλλά στο τέλος μου την βαρέσει να την καλύψω όλη μονόχρωμη άσπρη, θα πρέπει να κριθώ για το άσπρο ή για τα προηγούμενα στάδια?

Κι εσύ απάντησες έτσι "το οτι κατι ειναι freehand και εκανε τον βαφεα να βγαλει τα ματια του για 80 ωρες δεν σημαινει οτι μπορει να ειναι καλυτερο απο ενα transfer με μονοχρωμο highlight... μπορει το freehand να βγηκε μαπα και το transfer για καποιο λογο να βγηκε καλυτερο. αλλα προσωπικα η δικη μου ψηφος θα πηγαινε στο transfer αν και μονο αν ο καλλιτεχνης ειχε καταφερει να βγαλει καλυτερο αποτελεσμα με αυτο απο τον καλλιτεχνη που προσπαθησε να κανει ψαρωτικο freehand και του βγηκε μπανανα. καταλαβες τι εννοω?"

Τι να καταλάβω?

Οτι δεν νιώθεις ή οτι δεν θες να απαντήσεις? :chuck:

letsaros86
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 15:57

aphelion έγραψε:
Αρχίσαμε τα επιχερήματα δημοτικού-Τσακ Νορις κλπ

ειπε ο ανθρωπος που νομιζει οτι συζηταω μαζι του και απανταω στα ποστ του επειδη προσπαθω να περασω ενα inner μηνυμα που σε αυτον δεν πιανει. ελεος δηλαδη.

aphelion έγραψε:
Οτι δεν νιώθεις ή οτι δεν θες να απαντήσεις? :chuck:

οτι δεν ενιωσα και καταλαβα λαθος (ναι δυο φορες)

στο παραδειγμα σου θα κριθεις μονο για τα σταδια που σε οδηγησαν στο τελικο αποτελεσμα. το οτι πριν ειχες ζωγραφισει επανω την Καπελα Σιστινα, αλλα μετα την την περασες ολη μαυρη (ΑΚΑ την εσβησες/ξεφορτωθηκες απλα επειδη σε χαλουσε και θελησες να κανεις κατι αλλο) και πεταξες ενα τρανσφερ επανω, δεν εχει σημασια. αυτο εννουσα οταν ελεγα στο αρχικο μου ποστ οτι και τα σταδια πρεπει να κρινονται. φυσικα τα σταδια που εχουν σημασια. πως να στο εξηγησω πιο απλα?

τα σταδια στα οποια αναφερομαι ειναι:

το σταδιο απο την στιγμη που κατεληξες στο τι θες να κανεις και το ξεκινησες

μεχρι

το τελικο σταδιο με το αποτελεσμα αυτου που προσπαθησες να αποδωσεις.

(οχι οτιδηποτε εκανες πριν και το χαλασες/εσβησες/περασες απο πανω επειδη δεν σου αρεσε η σε χαλουσε)

αυτο δεν με ρωτησες? για ποια σταδια θα κριθεις στο παραπανω παραδειγμα?
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:01

Πεταγετε ο ασχετος.Razz:P
(αν βρω πινελο χαμω θα νομισω οτι ειναι spear απο λαρτζ σκειλ μινιατουρα)

Ενταξη μη παρεξηγηστε , μη το αναλυετε τοσο πολυ.Απλα ειναι τα πραγματα.
Συμφωνω αρκετα με το να μη κανουνε βοτ τα μποτ - λολ δηλαδη.
αν και στη περιπτωση του ογκυον οπως τη διαβασα εχει δικιο ο ογκυ, ενταξη χαβαλε εκανε και δεν εκρινε και τιποτα.

Εγω προσωπικα , τις λιγες φορες που ψηφιζω γραφω οτι μπορω να νιωσω Razz
ξερω οτι ειναι γραφικες και σας φαινονται νουμπικες οι απαντησεις , αλλα αντιπρωσοπευω ενα μικρο κοινο (παιζει να ειμαι και ο μονος στο ... κοινο αυτο λολ)που δεν ασχολειτε καθολου με το βαψιμο , και απλα εντυποσιαζετε απο αυτο που θα δει εκ πρωτης αποψης.
Πχ ενα μπουκαλακι κοκα κολα σε ενα ορκ 40κ
οι γαματες αστραπες στη σουπερ σφιγγα (καλα καλα νερο ειναι Razz)
η τη πολυχρωμη αραχνη του κιουρ κτλ κτλ κτλ.
Καλο παντως ειναι να γραφουμε και μια κουβεντα σαν ατιολογηση
και εμενα με γαργαλα ενοχλητικα το τυφλο βοτινκ
πχ 50 βοτς συνολο και 10 ποστς σαν απαντηση μονο.
Τωρα αυτα με τα γουος και τα μπλεντ δε θα τα καταλαβω ποτε , υπαρχουνε ομως και τα ατομα που ξερουνε να εκτιμησουνε τετοιες προσπαθειες και ιμο πρεπει να σας νοιαζει περισοτερο η δικη τους αιτιολογηση τους σε ενα βοτ , παρα η δικη μου που ειναι επιφανιακη.

Τελος νομιζω η δυνατοτητα 2 ψηφων θα ειναι υπερ του διαγωνισμου !

Πιαστε τα πινελα τσαουσες Razz
galvert
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:17

Δε κάνουμε ένα διαγωνισμό flaming καλύτερα... το έχουμε όλοι, άσε που δεν θα υπάρχουν και @@ του στυλ εγώ το flaming του 40k δε το ξέρω άρα δε λέω.

Γιατί δε βάζουμε ένα vote τι θέλει ο κόσμος και να τελειώνει η ιστορία γιατί τραβάει για αλλού.

Ονομαστικά
κρυφά
group builds (οχι διαγωνισμοί)
πινελιστικά ξεκατινιάσματα
ότι άλλο έχει να πει κάποιος

Η αλήθεια είναι πως και εμένα, αν και συμφωνώ με την ιδέα του "ονομαστικού", το λίγο αποφασίζω - διατάσω και αν έχετε πρόβλημα πείτε, μου έκατσε στραβά (επαναλαμβάνω ότι το προτιμώ σε σχέση με το σημερινό). Για το να γράφει ο άλλος 2 λόγια, whatever. Aν δηλαδή κάποιος πει vote στην Amstel γιατί έτσι μου αρέσει, θα του πούμε όχι και δε θα το μετράμε; Ή αν πει ο aphelion στον kiour πολύ ωραίο το blending σου, ξαφνικά ο laskoulas θα πάει στην πινακοθήκη για να κριτικάρει πίνακες γιατί θα έχει δει το φως;

Μη λέμε ότι θέλουμε... 10 άτομα μαξ θα πούμε 2 πράγματα και οι άλλοι 20-30... amstel.
letsaros86
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:20

galvert έγραψε:
Ή αν πει ο aphelion στον kiour πολύ ωραίο το blending σου, ξαφνικά ο laskoulas θα πάει στην πινακοθήκη για να κριτικάρει πίνακες γιατί θα έχει δει το φως;

lol! lol! lol! lol! lol! lol!

να δω τον Λασκουλα να το κανει αυτο και τι στον κοσμο!!!
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:22

Τι ειναι το blending καθαρματα ?Razz
Κρατατε μυστικα ?
ενα ενα μου τα λετε -.-
galvert
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:24

Laughing

Είναι αυτό που έκανε ο Picasso στους ανθρώπους. 10" στο blender (εξού blending) και ζωγράφιζε το αποτέλεσμα.

andreasch
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:25

Βασικά ο λάσκουλας έθεσε με τον πιο απλό τρόπο αυτό που θέλουμε όλοι να γίνεται... αιτιολόγηση της ψήφου (άσχετα αν αυτή προέρχεται απο κάποιο με βασικές γνώσεις ή ειδικότερες γνώσεις.), και να περιοριστούν οι spam voters.
Συνδεδεμένος
galvert
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:28

Θα δεχτείς αιτιολόγηση amstel που έγραψα ή θα έχουμε όλοι διαφορετικά vote counts στο τέλος; Wink
andreasch
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:41

Νομίζω οτι και η άμστελ είναι κάτι που γίνεται προσπάθεια να αποφευχθεί! Φίλοι της χέινεκεν βλέπεις!
Δεν θα με πειράξει αν η άμστελ είναι του τύπου "Ψηφίζω την α γιατί μου αρέσουν περισσότερο τα χρώματα της". Θα με πειράξει όμως αν ψηφίσεις άμστελ του στύλ "ψηφίζω την β γιατί είναι ορκ και δεν είναι εμπάιρ που παίζω εγώ". Ψηφίζεται (απο όλους μας) το βάψιμο σε συνδιασμό πάντα με τη φιγούρα, και όχι η φιγούρα σε συνδιασμό με το βάψιμο.
Συνδεδεμένος
andreasch
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:43

Όπως και να έχει όμως θα τον φάω τον αφήλιο στο τσάλεντζ! και ας πιεί όσες άμστελ θέλει!!!! Very Happy

Συνδεδεμένος
galvert
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.   Πεμ 01 Μαρ 2012, 16:46

Εννοώ να πεί ο Α ότι ψηφίζει Β γιατί του αρέσει. Σκέτο. Ούτε χρώματα, ούτε κορδέλες.

Και αφού δε μπορούμε να βάζουμε να γράφουν όλοι, έστω και απλοικά comments, ή θα δεχτούμε τέτοιες καταστάσεις ή θα μετράμε 10-15 votes και x2 "λευκά - άκυρα".

Αλλαγή στον τρόπο ψηφοφορίας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions-
Μετάβαση σε: