The Forum of Greek Wargamers

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» WTS TYRANIDS WH 40K
από nikkon1992 Χθες στις 18:38

» WTS AOS STARTER BOX STORMCAST ETERNALS
από dikakos Πεμ 11 Οκτ 2018, 10:27

» Αγγελίες Feedback Thread
από mandragora Πεμ 11 Οκτ 2018, 09:16

» Πωλείται στρατός Empire/Free People Warhammer/AoS
από powerslave Τετ 10 Οκτ 2018, 16:39

» Πωλουνται Grey Knights
από powerslave Τετ 10 Οκτ 2018, 16:39

Blog Feeds
Οκτώβριος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

Μοιραστείτε | 

Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

special competition
SAME FOR ALL
63%
 63% [ 15 ]
MARINE
37%
 37% [ 9 ]
Σύνολο Ψήφων : 24

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 01:06

Εδώ και λίγες μέρες μιλάμε για το θέμα του επόμενου διαγωνισμού που σύμφωνα με το πρόγραμμα είναι special competition. Τα πιο δημοφιλή θέματα ως τώρα είναι δύο, same for all και marine. Tην βάζω τώρα την ψηφοφορία για να έχουμε πολυ χρόνο να αποφασίσουμε το τι θα κάνουμε.

Όταν λέμε same for all εννοούμε ότι μετά από ψηφοφορία, θα αναδείξουμε δύο φιγούρες (μια για 40Κ και μια για φάνταζυ) τις οποίες όποιος θέλει και μπορεί να πάρει μέρος στον special competition θα πρέπει να βάψει μέχρι το χρονικό όριο του διαγωνισμού. Οι φιγούρες αυτές θα πρέπει να παραμείνουν στην αρχική τους στάση, δηλαδή όχι κονβέρσιον, όχι άλλες μικροαλλαγές. Οι βάσεις τους πρέπει να είναι οι νόμιμες βάσεις για παιχνίδι και να είναι στολισμένες σε λογικά όρια ( δεν βάζουμε μια κοτρώνα με δάσος πάνω στην μικρή βάση και κάπου εκεί και την μινιατουρα).

Όταν λέμε Marine, εννοούμε ότι ο κάθε διαγωνιζόμενος θα πρέπει να βάψει έναν απλό tactical marine, με bolter ή bolt pistol και chainsword, σε χρώματα κάποιου γνωστού chapter ή σε χρώματα της επιλογής του (εδώ θέλουμε να δούμε και ωραία freehands στις πανοπλίες). Οι βάσεις θα πρέπει να είναι πάλι οι νόμιμες για παιχνίδι και με πολύ απλό στολισμό.

:aye:

Τέλος ψηφοφορίας σε 7 μέρες.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την aphelion στις Δευ 09 Μάης 2011, 21:31, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Abducted47
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1589
Τόπος : Into the Abyss
Currently Playing : D3 + LOL
Registration date : 24/11/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 01:48

Απλός να πρόσθεσω ότι μπορεί για το same for all να αποφασίσουμε να κάνουμε μόνο μια μίνι για να κρατήσουμε το κόστος όσο πιο χαμηλά γίνεται.
Ψηφισα same for all.
Papajohn
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1261
Τόπος : Παγκράτι, Αθήνα
Registration date : 28/03/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 03:35

Αν και δεν θα πάρω μέρος, same for all!!
http://www.hoplon.gr/
Cad@veR
Knight
Knight

Αριθμός μηνυμάτων : 277
Registration date : 16/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 08:20

Ο απλος marine μου φαινεται πολυ βαρετος σαν επιλογη. Αν ειχαμε βαλει κατι σε οτι marine θελουμε θα ηταν πιο ελκυστικο. Γιαυτο same for all και απο μενα!
http://www.cadaver.co.nr
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 11:05

Και τα δύο μου αρέσουν εμένα αλλά την έριξα στο same for all γιατί λέμε να το κάνουμε εδώ και πολύ καιρό.

Το βασικό είναι να πάρουμε μέρος ακόμα κι αμα αποφασίσουμε νε βάψουμε μια μινιατούρα που είτε δεν έχουμε ήδη στην συλλογή μας ή δεν μας αρέσει και τόσο!!!

aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 11:06

Papajohn έγραψε:

Και γιατί να μην πάρεις μέρος? Έλα να γίνουμε πολλές!

Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 11:11

same Smile να κανουμε ψηφορορια για την μινιατουρα για εμενα η best of the best στο 40κ ειναι auth edw h kuria http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440231a&prodId=prod900122a

kai fanta εδω ο κυριος http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440084a&prodId=prod210014a
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 11:14

Πολύ καλές και οι δύο επιλογές Τζωνυ. Αν και απο Νταρκ Ελνταρ μου αρέσει πιο πολυ η Σουκουμπους!

Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 11:17

aphelion έγραψε:
. Αν και απο Νταρκ Ελνταρ μου αρέσει πιο πολυ η Σουκουμπους!
αυτη μιαζει πολυ με αντρα ( brrr ) γενικα πιστευω πως αμα ειναι same στο 40Κ θελει dark eldar και φαντα kapoio podikaki Smile
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 13:37

Marine.

Δεν πρόκειται να διαθέσω ντόλαρζ σε μοντέλα που θα μείνουν στο ράφι Smile. Αν βγεί Same με μοντέλο που έχω, θα συμμετέχω.
Ειδικά να διαθέσω ντόλαρζ, γιατί ψήφισαν 15 άτομα που δεν θα βάψουν ότι "θέλουν να δώσω ντόλαρζ", δεν παίζει. Λογική πάνω απ'όλα Smile
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 13:42

Chronomancer έγραψε:

Δεν πρόκειται να διαθέσω ντόλαρζ σε μοντέλα που θα μείνουν στο ράφι Smile. Αν βγεί Same με μοντέλο που έχω, θα συμμετέχω.
Ειδικά να διαθέσω ντόλαρζ, γιατί ψήφισαν 15 άτομα που δεν θα βάψουν ότι "θέλουν να δώσω ντόλαρζ", δεν παίζει. Λογική πάνω απ'όλα Smile

+1

Οπότε αυτό με αφήνει απ'έξω κι από τις 2 επιλογές (δεν βάφω αρούρια).

Γι'αυτό και έλεγα να βάψουμε στο same for all μία μονάδα. Για να υπάρχει για πάντα σε μία βιτρίνα με τα ονόματά μας! Very Happy
Papajohn
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1261
Τόπος : Παγκράτι, Αθήνα
Registration date : 28/03/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 13:48

aphelion έγραψε:
Papajohn έγραψε:

Και γιατί να μην πάρεις μέρος? Έλα να γίνουμε πολλές!

Ίσως αν με εμπνεύσει πολύ το μοντέλο! Razz
http://www.hoplon.gr/
Abducted47
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1589
Τόπος : Into the Abyss
Currently Playing : D3 + LOL
Registration date : 24/11/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 14:57

Παράθεση :

Οπότε αυτό με αφήνει απ'έξω κι από τις 2 επιλογές (δεν βάφω αρούρια).

Ρε παιδια απο που καταλαβατε οτι θα βαψουμε αρουραιους? Εδω δεν ξερουμε αν θα βγει για θεμα το same for all.
Απλος μερικοι βαζουν της προτιμησεις τους.
Αααααααμα βγει το same for all τοτε θα αποφασισουμε τι θα μινιατουρα(ες) θα ειναι.
ΦΦΣ!!
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 14:59

Abducted47 έγραψε:
Ρε παιδια απο που καταλαβατε οτι θα βαψουμε αρουραιους?
I am pretty sure he means it as an example ρε εφεφές μαν Razz DPS λέμε!
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 15:19

Όπως τα λέει ο Βασίλης ρε μλκς.
Άμα βγει το same for all τότε θα πέι ο καθενας την μινιατουρα που προτείνει και αυτες θα μπουν σε ψηφοφορια. Πέρα όμως από το τι θέλει ο καθένας να σας θυμίσω πως θα είναι καλό να επιλέξουμε μια μίνι που να έχει και δέρμα, και μεταλο, και υφασμα και λεπτομέρειες και να την χαρούμε όλοι μας στο τέλος στον στρατό μας ή στο ραφάκι μας. Το "δεν βάφω ποντίκια" δεν είναι σωστό κατά την άποψη μου.

Μοχάμα βαψτο και κάντο δώρο στον Νταρλοκ στην τελική Very Happy

DaBigWaagh
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1058
Registration date : 13/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 15:22

aphelion έγραψε:
Όπως τα λέει ο Βασίλης ρε μλκς.
Το "δεν βάφω ποντίκια" δεν είναι σωστό κατά την άποψη μου.

ε ναι ρε, σωστός +1
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 15:56

aphelion έγραψε:
Αρχηγέ μου, όταν κάτι δεν είναι υποχρεωτικό, δεν τίθεται θέμα για κάποιον που δεν θέλει.
Ο Μοχάμας δε βάφει ποντίκια.
Εγώ δεν πετάω φράγκα σε άκυρα μοντέλα.
Αυτό δεν σημαίνει ότι ο Μοχάμας ή εγώ είπαμε να μην γίνει ο διαγωνισμός. Απλά δηλώνουμε από τώρα πρόθεση συμμετοχής ή μή συμμετοχής.
Όλα σωστά είναι Smile Εμένα μου έχουν ζητήσει να με πληρώσουν να βάψω ποντίκια και lizzardmen και παλιά empire και έχω ρίξει άκυρο λόγω μοντέλων Razz
DaBigWaagh
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1058
Registration date : 13/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 15:57

Chronomancer έγραψε:
aphelion έγραψε:
Εμένα μου έχουν ζητήσει να με πληρώσουν να βάψω ποντίκια και lizzardmen και παλιά empire και έχω ρίξει άκυρο λόγω μοντέλων Razz

αχ εσείς οι καλλιτέχνες!!!! Laughing
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 16:02

Chronέβιους Παχατουρίδης, στις υπηρεσίες σας.

Μα τα περισσότερα μοντέλα στο WHFB είναι τρισάθλια... κολλημένα όπλα στο σώμα, χωρίς κενό ή διαχωρισμό κλπ. Τα παλιά τουλάχιστον Wink
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 16:05

aphelion έγραψε:
ρε μλκς.
ποιον ειπες μλκ ρε φιλε..? Αντε μαζεψου λιγο..
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 16:16

ogyon έγραψε:
aphelion έγραψε:
ρε μλκς.

Εσένα είπα ρε ρόμπα. Θα βάψεις ποντίκια εσύ?

Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 16:46

aphelion έγραψε:
ogyon έγραψε:
aphelion έγραψε:
ρε μλκς.

Εσένα είπα ρε ρόμπα. Θα βάψεις ποντίκια εσύ?

γιατι? Κι αν βαψω τι θα γινει? Ας τα διαλα εδω μεσα, με την καθε μπετουγια..
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 16:47

Αχού ναζάκια κι αγαπούλεεες I love you
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 16:48

mohammadurk έγραψε:
Αχού ναζάκια κι αγαπούλεεες I love you

εμ, φταιω εγω με τον μλκ μεσημεριατικα?
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.   Δευ 09 Μάης 2011, 16:55

Ρε αντρακλα δεν πας να πλέξεις καμιά κάλτσα να πούμε?

Ψηφοφορία για το θέμα του SPECIAL COMPETITON.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions-
Μετάβαση σε: