The Forum of Greek Wargamers

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» WTS Big Tau Army ΝΕΑ ΤΙΜΗ 350
από doomsday Χθες στις 22:06

» Πόσα Post άραγε
από Nireas Τετ 20 Ιουν 2018, 11:00

» T’au Army Bundle
από geon88 Τρι 19 Ιουν 2018, 21:04

» WTB-Airbrush
από vangouras Τετ 13 Ιουν 2018, 21:43

» WTT- CSM for BA, Orks or SM
από vangouras Τετ 13 Ιουν 2018, 14:54

Blog Feeds
Ιούνιος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

Μοιραστείτε | 

H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
belial
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:01

Καταρχήν μετά λύπης μου βλέπω ότι μεγάλοι και καταξιωμένοι παίχτες με χρόνια εμπειρία σε ένα παιχνίδι όπως το Warhammer , ψάχνουν πλάγιους τρόπους για να πάρουν κάτι που ουσιαστικά δεν το αξίζουν και εδώ είμαι για να το συζητήσουμε.

Οι Μερακλήδες αποτελούνται από Μεγάλα παιδιά , με πιο ενεργό μέλος εμένα . όταν πρωτοφτιάχθηκε η ομάδα, είμασταν 4 άτομα ενεργά και 1 μη ενεργό , με την λογική ότι εφ΄όσον θα παίζουν 4 , θα μπορούμε να συμμετέχουμε σαν καινούργιοι παίχτες στο παιχνίδι αυτό και ας έχουμε το μειονέκτημα ότι δεν θα έχουμε κρυφό παίχτη . αυτό με την διεξαγωγή του GW 6 άλλαξε και έγιναν 5 παίχτες υποχρωτικοί . είχαμε 2 επιλογές , η να διαλυθούμε ή να βρούμε 5ο παίχτη . πήραμε τον Spree7 , και θα δηλώναμε ώς δανικό τον Blacknister . 2 μέρες πριν την διεξαγωγή μαθαίνω ότι τελικά είναι δανεικός και ο Spree7 !!! . άρα ναι έχουμε πρόβλημα .

Εχω την αίσθηση ότι κανείς δεν μας υπολόγισε και μάλλον αυτό είναι που δεν κάθετε καλά σε κάποιους (δεν εννοώ εσένα) και το 3 στα 3 με παίχτες οι οποίοι δεν ξέρουν καλά καλά το Warhammer έπεσε βαρύ ....

Δεν χρησιμοποιήσαμε ΚΑΝΕΝΑ παίχτη ευγνωσμένης αξίας ίσα ίσα παίξαμε με καινούργια παιδιά (συμπεριλαμβανομένου και εμένα φυσικά ) και βγήκαμε 1οι !

Περιττό να αναφέρω ότι την Πάτρα που διαμαρτήρεται , την κερδίσαμε 51-49 δίνοντας και έαν 20-0 στα χαρτιά . και μάλιστα πήραν και άλλο ένα 20-0 για τον ίδιο λόγο από το Στρατηγικόν , και αφού έκαναν ένσταση και για το ναύπλιο και το "¨πέταξαν" έξω με συνοπτικές διαδικασίες από την κούρσα τις ανόδου χωρίς να σεβαστούν το γεγονός ότι αυτα τα παιδιά έκαναν 2 ώρες ταξίδι για να έρθουν να διαγωνιστούν ....

Επίσης για την ιστορία αναφέρω ότι η πάτρα έκανε 2 ήττες και 1 νίκη στην Γ εθνική , χρησιμοποιόντας μάλιστα άτομα που στο παρελθόν έχουν αγωνιστεί και στην Α εθνική με τους Knights . (μιας και μίλησες περί αδικίας)

Το μόνο που ζητάμε ώς μερακλήδες είναι να κατανοήσουμε όλοι το γεγονός ότι τροποιήθηκαν και οι κανόνες ως προς τον αριθμό των συμμετεχόντων αφενός, και αφετέρου επαναλαμβάνω ότι δεν δικαιούται η πάτρα να μιλάει για 1η θέση από την στιγμή που έχασε από ομάδες ίσης ή και κατώτερης παικτικής αξίας.

Δηλαδή συγνώμη για να καταλάβω βγάλατε έξω το Ναύπλιο , Εμάς και μου λές ότι δεν ψάχνεις πλάγιους τρόπους ; Σπύρο Συγνώμη αλλά νιώθω ότι παίζεις με την Νοημοσύνη μου ... εάν το θέλει το τρόπαιο τοοοοοοσο πολύ η πάτρα και νομίζει ότι αδικήθηκε και ότι άξιζε εκείνη να ανέβει , ελάτε υψηλάντου 99-101 πάρτε το τρόπαιο ανεβείτε και στην Β εσείς , και όσο για εμάς δεδομένου της αλλαγής διεξαγωγής των τουρνουά και λόγω αδυναμίας να συμπληρώσουμε "σωστό" κατά τα δικά σας λεγόμενα ρόστερ αποσυρώμαστε από την διαδικασία .

Αυτά και συγνώμη για το μεγάλο πόστ , έπρεπε όμως να δώσω μια απάντηση και την πραγματική διάσταση τουυ "προβλήματος"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:04

+1000

γεια σου ρε Belial θα σε παρω στα horny squigzz για εκπροσοπο τυπου Razz

Ο ΓΑΤΟΠΑΡΔΟΣ ΜΑΡΣΑΡΕΕΕΕΕ

我住我打

"quod me non necat fortiorem facit me"
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:13

Σσσσσσσσ!!!!
χαχαχααχαχαχαχα
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:15

λοιπον και εγω λεω ολες οι ομαδες του Πειραια black adders, horny squigz, purple cobras, το σφυρι του μερακλη να γινουν μια ομαδα μονο για τα χαρτια των guild wars transfers και απο εκει περα η καθε ομαδα κανει το κουμαντο της με τους παιχτες της και ετσι δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα πουθενα

Ο ΓΑΤΟΠΑΡΔΟΣ ΜΑΡΣΑΡΕΕΕΕΕ

我住我打

Έχει επεξεργασθεί από τον/την iron man στις Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:21, 1 φορά
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:17

Σπύρο τα έσπασες! lol!
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:22

grom wrote
Παράθεση :
Καταρχήν να δηλώσω πως το επόμενο Guild Wars θα γίνει φθινόπωρο και πως η Γ κατηγορία καταργείται μιας και δεν συγκεντρώνει τις απαραίτητες ομάδες κρίνοντας εκ του αποτελέσματος. Η Β θα φιλοξενεί πλέον 6 ομάδες των 5 παικτών και σταδιακά μπορεί να γίνει και το ίδιο στην Α. Θα γίνουν και αλλαγές όσον αφορά τους κανόνες των ρόστερς.

Όσον αφορά το λάθος που έγινε με τον spree7 ( μιας και με τον Blacknister ήταν όλα σωστά ) έχοντας μιλήσει με τους captains των horny squigz και με το σφυρί του μερακλή ...

Στο GW V το σφυρί δήλωσε στο ροστερ του τον spree7 και κατέβηκε με άλλους 4 του ρόστερ του.

Πριν περίπου 1 μήνα τα Ηorny Squigz με ενημέρωσαν πως ο spree7 ήταν δικός τους παίκτης και πως το δάνισαν στο σφυρί.Αφού μίλησα με τον metaller έγινε η αλλαγή και ο spree7 μπήκε στο σωστό ρόστερ.

Ως προσωπικά υπεύθυνος της Γ κατηγορίας παρέβλεψα άθελά μου την μεταφορά του spree7 στα squigz γιατί θυμόμουν πως είχε ήδη αγωνιστεί με το σφυρί στο προηγούμενο GW και θεώρησα πως ο μοναδικός δανεικός ήταν ο zilda.

Η τιμωρία για μια ομάδα που δεν εχει legal σύνθεση είναι να μπορεί να αγωνιστεί και να διεκδικήσει το κύπελλο και την δωροεπιταγή αλλά δεν μπορεί να ανέβει κατηγορία και επιπλέον αν αγωνίζεται στην Β ή στην Α να πέφτει στην Γ ή στην Β αντίστοιχα.

Στην περίπτωση μας αν τιμωρήσω το σφυρί, γιατί μου δήλωσε λάθος ροστερ και κατεβηκε με 2 δανεικους θα αγωνιστεί στην Β κατηγορία στο επόμενο GW μαζι με τους squires ( καμια αλλαγη ). Ο captain τους με εχει άλλωστε ενημερώσει πως δεν τον ενδιαφέρει αν τους επιβληθει η ποινη και πως η ομαδα των squires δεν εχει αδικο στο συγκεκριμενο θεμα ( metaller σε ευχαριστω για την κατανοηση και συγχαρητηρια για το ηθος σου! )

Aν τιμωρήσω τα squigz επειδη αργησαν να με ενημερωσουν πως ο spree7 είναι δικός τους θα αγωνιστούν στη Β κατηγορία ( καμια αλλαγη )

Αν τους τιμωρήσω όλους Twisted Evil θα παίξουν στη Β κατηγορία ( καμια αλλαγη )

Εδώ θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για την μικρη αυτη παραλειψη στους κανονες και θα συμφωνησω με τον Σπύρο στο ότι "το θέμα είναι να κρατάμε τους κανόνες". Υπόσχομαι στο μελλον να μην ξανασυμβει τετοιου ειδους παράλειψη και θα παρακαλούσα να ενισχύσετε τα ρόστερ στις ομαδες που έχουν λίγα σε αριθμό άτομα με νέες εισόδους παικτών ή με ενσωματώσεις ομαδων πχ Ναυπλιο Περιστερια

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ο ΓΑΤΟΠΑΡΔΟΣ ΜΑΡΣΑΡΕΕΕΕΕ

我住我打

iron man
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:22

grom wrote
Παράθεση :
Καταρχήν να δηλώσω πως το επόμενο Guild Wars θα γίνει φθινόπωρο και πως η Γ κατηγορία καταργείται μιας και δεν συγκεντρώνει τις απαραίτητες ομάδες κρίνοντας εκ του αποτελέσματος. Η Β θα φιλοξενεί πλέον 6 ομάδες των 5 παικτών και σταδιακά μπορεί να γίνει και το ίδιο στην Α. Θα γίνουν και αλλαγές όσον αφορά τους κανόνες των ρόστερς.

Όσον αφορά το λάθος που έγινε με τον spree7 ( μιας και με τον Blacknister ήταν όλα σωστά ) έχοντας μιλήσει με τους captains των horny squigz και με το σφυρί του μερακλή ...

Στο GW V το σφυρί δήλωσε στο ροστερ του τον spree7 και κατέβηκε με άλλους 4 του ρόστερ του.

Πριν περίπου 1 μήνα τα Ηorny Squigz με ενημέρωσαν πως ο spree7 ήταν δικός τους παίκτης και πως το δάνισαν στο σφυρί.Αφού μίλησα με τον metaller έγινε η αλλαγή και ο spree7 μπήκε στο σωστό ρόστερ.

Ως προσωπικά υπεύθυνος της Γ κατηγορίας παρέβλεψα άθελά μου την μεταφορά του spree7 στα squigz γιατί θυμόμουν πως είχε ήδη αγωνιστεί με το σφυρί στο προηγούμενο GW και θεώρησα πως ο μοναδικός δανεικός ήταν ο zilda.

Η τιμωρία για μια ομάδα που δεν εχει legal σύνθεση είναι να μπορεί να αγωνιστεί και να διεκδικήσει το κύπελλο και την δωροεπιταγή αλλά δεν μπορεί να ανέβει κατηγορία και επιπλέον αν αγωνίζεται στην Β ή στην Α να πέφτει στην Γ ή στην Β αντίστοιχα.

Στην περίπτωση μας αν τιμωρήσω το σφυρί, γιατί μου δήλωσε λάθος ροστερ και κατεβηκε με 2 δανεικους θα αγωνιστεί στην Β κατηγορία στο επόμενο GW μαζι με τους squires ( καμια αλλαγη ). Ο captain τους με εχει άλλωστε ενημερώσει πως δεν τον ενδιαφέρει αν τους επιβληθει η ποινη και πως η ομαδα των squires δεν εχει αδικο στο συγκεκριμενο θεμα ( metaller σε ευχαριστω για την κατανοηση και συγχαρητηρια για το ηθος σου! )

Aν τιμωρήσω τα squigz επειδη αργησαν να με ενημερωσουν πως ο spree7 είναι δικός τους θα αγωνιστούν στη Β κατηγορία ( καμια αλλαγη )

Αν τους τιμωρήσω όλους Twisted Evil θα παίξουν στη Β κατηγορία ( καμια αλλαγη )

Εδώ θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για την μικρη αυτη παραλειψη στους κανονες και θα συμφωνησω με τον Σπύρο στο ότι "το θέμα είναι να κρατάμε τους κανόνες". Υπόσχομαι στο μελλον να μην ξανασυμβει τετοιου ειδους παράλειψη και θα παρακαλούσα να ενισχύσετε τα ρόστερ στις ομαδες που έχουν λίγα σε αριθμό άτομα με νέες εισόδους παικτών ή με ενσωματώσεις ομαδων πχ Ναυπλιο Περιστερια

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ο ΓΑΤΟΠΑΡΔΟΣ ΜΑΡΣΑΡΕΕΕΕΕ

我住我打

sagemonk
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 680
Τόπος : Αθήνα όσο η βενζίνη είναι κάτω από 2 €...
Currently Playing : WHFB Empire, next: WIP O&G
Registration date : 06/03/2009

Ως συμπλήρωση στα λεγόμενα του Σπύρου έχω να πω τα εξής:
Αδέλφια Γουορχαμεράδες μη βαράτε!!!
Μεγάλα παιδιά είμαστε!!! Ίσως δεν δικαιούμαι δια να ομιλώ διότι είμαι ο πλέον άσχετος της ομάδας και ο μοναδικός που δεν έχω σταυρώσει νίκη.
Για εμάς και μόνο που έγινε τρίτη κατηγορία για να αγωνιστούμε και να πάρουμε μέρος σε τουρνουά ήταν νίκη. Όχι μόνο δική μας, αλλά και της κοινότητας που οργανώνεται και διευρύνεται. Είναι φυσικό να υπάρχουν κάποιες ανωμαλίες στη διεξαγωγή εφόσον για πρώτη φορά το σύστημα καλείται να αντιμετωπίσει τέτοια δεδομένα. Εγώ ευχαρίστως αν θεωρεί κάποιος ότι αδικήθηκε λόγω της παράβασης των κανονισμών να το προτείνει και να γίνουν τα δέοντα ή τα "νόμιμα" αν προτιμάτε.
Βλέπωντας όμως ευρύτερα το ζήτημα θα ήθελα να παρακαλέσω τους εμπλεκόμενους στη διοργάνωση να γίνουν οι απαραίτητες ρυθμίσεις, ώστε το σύστημα να γίνει απλό και σαφές, προκειμένου ακόμα και παίκτες σαν και εμένα που έχουν τη δυνατότητα να κατεβαίνουν μόνο μία φορά το δίμηνο ή το τρίμηνο σε ένα τουρνουά για να παίξουν, να μην στερούνται αυτή τη χαρά της συμμετοχής σε ένα τέτοιο event, ακόμα και αν βγαίνουν τελευταίοι.
Γιατί σημασία έχει να παίζουμε μεν για τη νίκη, αλλά να γουστάρουμε και τη φάση στην πορεία. Οπότε ας φροντίσουν οι αρμόδιοι να μην ξεφουσκώσει για "τεχνικούς λόγους", η μέχρι τώρα επιτυχία του εγχειρήματος.
Μετά τιμής
sagemonk
belial
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:33

όχι αλλά ξέρεις τι ρε συ Sage ? μου την βαράει στα νεύρα όταν με 3 παίχτες (εσύ ο corum και ο Metaller που παίζετε αραιά και που ) και 2 νέα παιδιά ο Spree7 και ο Black και εγώ φυσικά σαν αρχάριοι ακόμα και noobάδες γιατί αυτό είμαστε , κάνουμε ότι κάνουμε , και κατόπιν εορτής και εφόσον έχουμε σαρώσει ψάχνουμε δικαιολογίες για να καλύψουμε δικές μας αδυναμίες . Εγώ και τα παιδιά παίζουμε Warhammer σε ποιό "καθημερινή βάση , και φυσικό είναι σιγά σιγά να μπαίνουμε στο κλίμα της άμιλας και του συναγωνισμού και στο κάτω κάτω παίζουμε για να κερδίσουμε όπως όλοι μας γι αυτό και κοιτάμε να φτιάχνουμε ανταγωνιστικές λίστες πάνω σε "πεπατημένες" και όχι Fluff λίστες . Στο κάτω κάτω κανένας δεν του αρέσει να είναι σάκος του μποξ όλοι κοιτάμε να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό, και να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για την ομάδα μας .

Κατεβήκαμε με 5 νέα παιδιά κερδίσαμε τους πάντες και νομίζω ότι δίκαια έγινε ότι έγινε.
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:37

εχουμε γελιο... το μικρο γαλατικο χωριο των γουορχαμεραδων Smile
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:47

Σας το ειχα περιγραψει στη μαχη των πεδιων του Αγιου Ανδρεα.
Ο skario μου ειχε γλιτωσει και κρυφτηκε στη σπηλια του...απο εκει βγαζει τις ανακοινωσεις.
Γεια σου ρε skario,Οsama της Πατρας.
Hunter
Knight
Knight

Αριθμός μηνυμάτων : 466
Registration date : 20/01/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:49

Asarnil έγραψε:
Σας το ειχα περιγραψει στη μαχη των πεδιων του Αγιου Ανδρεα.
Ο skario μου ειχε γλιτωσει και κρυφτηκε στη σπηλια του...απο εκει βγαζει τις ανακοινωσεις.
Γεια σου ρε skario,Οsama της Πατρας.
lol!
belial
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:50

https://www.youtube.com/watch?v=nsUdZrG1Fpo

Αυτό τα λέει όλα πάμε ρε μερακλήδες !!!!
sagemonk
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 680
Τόπος : Αθήνα όσο η βενζίνη είναι κάτω από 2 €...
Currently Playing : WHFB Empire, next: WIP O&G
Registration date : 06/03/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:53

Επειδή εγώ αν και νουμπάς δεν χάνω το αγωνιστικό μου πνεύμα, σας ρίχνω το τραγούδι-προετοιμασία για τα επόμενα...

https://www.youtube.com/watch?v=9KbMjkvGmd0&playnext_from=TL&videos=yE3V9i52Sew
skario
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1578
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Vampire Counts Empire
Registration date : 23/09/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Κυρ 09 Μαϊος 2010, 23:57

sagemonk έγραψε:
Ως συμπλήρωση στα λεγόμενα του Σπύρου έχω να πω τα εξής:
Είναι φυσικό να υπάρχουν κάποιες ανωμαλίες στη διεξαγωγή εφόσον για πρώτη φορά το σύστημα καλείται να αντιμετωπίσει τέτοια δεδομένα. Εγώ ευχαρίστως αν θεωρεί κάποιος ότι αδικήθηκε λόγω της παράβασης των κανονισμών να το προτείνει και να γίνουν τα δέοντα ή τα "νόμιμα" αν προτιμάτε.
Βλέπωντας όμως ευρύτερα το ζήτημα θα ήθελα να παρακαλέσω τους εμπλεκόμενους στη διοργάνωση να γίνουν οι απαραίτητες ρυθμίσεις, ώστε το σύστημα να γίνει απλό και σαφές, προκειμένου ακόμα και παίκτες σαν και εμένα που έχουν τη δυνατότητα να κατεβαίνουν μόνο μία φορά το δίμηνο ή το τρίμηνο σε ένα τουρνουά για να παίξουν, να μην στερούνται αυτή τη χαρά της συμμετοχής σε ένα τέτοιο event, ακόμα και αν βγαίνουν τελευταίοι.
Γιατί σημασία έχει να παίζουμε μεν για τη νίκη, αλλά να γουστάρουμε και τη φάση στην πορεία. Οπότε ας φροντίσουν οι αρμόδιοι να μην ξεφουσκώσει για "τεχνικούς λόγους", η μέχρι τώρα επιτυχία του εγχειρήματος.
Μετά τιμής
sagemonk

+1

Η συζήτηση πάντως φέρνει καλύτερα αποτελέσματα από το να επικροτούμε τις αλχημείες.

p.s. Εγώ Οσάμα??? LoL
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 00:03

Tώρα που λύθηκε το θέμα, καθημερινές μάχες όλοι για να είμαστε σε φόρμα για το επόμενο GW! Razz
belial
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 00:04

Εξακουλουθώ να πιστεύω ότι είναι διαφορετικά τα πράγματα , και ότι ας μην το παίζουμε και τόσο "αυστηροί" με τους κανόνες κατόπιν εορτής .....

και σε παρακαλώ πολύ μιας και κάνουμε κουβέντα πες μου σε παρακαλώ

Α) μιας και δεν έχεις δηλωθεί στο roster των Squires φαντάζομαι γιατί κάνεις ένσταση για τα Squires

B) Δεν ήσουν ούτε καν παρών στις 2 ημέρες της διεξαγωγής Β και Γ εθνικής πώς το ήξερες ότι κάναμε "αλχημείες" και "βρώμικα" παιχνίδια ;

Ετσι for the fluff που λέμε ... για πες μου σε παρακαλώ ...
skario
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1578
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Vampire Counts Empire
Registration date : 23/09/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 00:28

Belial έγραψε:
Εξακουλουθώ να πιστεύω ότι είναι διαφορετικά τα πράγματα , και ότι ας μην το παίζουμε και τόσο "αυστηροί" με τους κανόνες κατόπιν εορτής .....

Κακώς πιστεύεις οτι τα πράγματα είναι διαφορετικά. Δεν είναι του χαρακτήρα μου και του ήθους μου να δημιουργώ τέτοιου είδους καταστάσεις. Αλλά δεν με ξέρεις και καλά, οπότε δεν τρέχει και τίποτα. Η ένστασή μου έγινε καθαρά για τους τύπους, ώστε να δημιουργηθούν οι προϋποθέσεις να συζητηθούν σημαντικά ζητήματα του GW, όπως τα Rosters και συμμετοχή παικτών πάνω από 1 φορά σε ένα Guild War. Προσπάθησε λοιπόν να βγάλεις από το μυαλό σου οτι προσπαθώ να υπονομεύσω την επάξια νίκη σας ή οτιδήποτε άλλο. Ίσα ίσα χαίρομαι που κερδίζουν νέοι παίκτες και ήμουν αυτός που πανηγύρισε πρώτος στο καθολικό όταν ο Σταλάκης μας πήρε το τουρνουά. (Ήταν και δικό μας παιδί Smile ). Ελπίζω συνονόματε να με κατάλαβες.

Belial έγραψε:
Α) μιας και δεν έχεις δηλωθεί στο roster των Squires φαντάζομαι γιατί κάνεις ένσταση για τα Squires

Οι Squires είναι κομμάτι των Knights. Όλοι οι παίκτες είναι δηλωμένοι στο Roster των Knights απλά ύστερα από διαδικασία επιλογής που έχουμε στην Πάτρα δημιουργούνται 2 ομάδες κάθε φορά, η πρώτη λέγεται Knights και η δεύτερη Squires. Αυτή την στιγμή είμαι αρχηγός των Knights...

Belial έγραψε:
B) Δεν ήσουν ούτε καν παρών στις 2 ημέρες της διεξαγωγής Β και Γ εθνικής πώς το ήξερες ότι κάναμε "αλχημείες" και "βρώμικα" παιχνίδια ;

Το "αλχημείες" που πέταξα, εννοούσα το illegal roster. Τα "βρώμικα παιχνίδια" εσύ τα αναφέρεις, όχι εγώ.

Αυτά. Ελπίζω να λύσαμε το θέμα της "ένστασης" και να καταλάβαμε οτι έπρεπε να λυθούν κάποια θεματάκια στο GW.
belial
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 00:44

Δεν χτυπάει για σένα η καμπάνα Σπυρέτο και το εννοώ αυτό Wink . Δεν έχω καμία αμφιβολία ούτε για το άτομο σου , ούτε για το ήθος σου .

είσαι αρχηγός στους Knights , αλλά τα squires κατέβηκαν με δικό τους Captain και θα μπορούσε τουλάχιστον για τους τύπους να βγεί και να κάνει αυτός την ένσταση όπως άλλωστε έκανε και με το Ναύπλιο . Εσείς έχετε την πολυτέλεια να βγάζετε 2 ομάδες αλλά θεωρώ ότι η κάθε ομάδα ενεργεί αυτόνομα από την στιγμή που αποφασίζει να κατέβει σε αγώνες , δεν είναι δεκανίκι της άλλης (φαντάζομαι) .

Για την ατυχή στιγμή μας (ασυνενοησία για την περίπτωση του spree7) και την αλλαγή του κανονισμού συμμετεχόντων (5 αντί για 4 ) είναι κάτι που έτυχε δεν έγινε εσκεμμένα (άμα ήθελα να κάνω κάτι εσκεμμενα θα έπαιρνα τον Darlok και τον Εντυ όχι τον γιαννάκη και τον Κώστα) .

Χαίρεσαι μεν , αλλά κανένας δεν μας έδωσε συγχαρητήρια απο την πάτρα για την επιτυχία μας παρόλο που λες ότι χαίρεσαι όταν κερδίζουν νέοι παίχτες ... και εάν δεν κάνω λάθος κανένας δεν έχει να μας προσάψει κάτι για το ήθος μας και το ευ αγωνίζεστε .

Δεν υπάρχει ένταση από την πλευρά μας γιατί εμείς έχουμε κατανοήσει ότι πρόκειται για ένα παιχνίδι και μόνο, και το έχουμε αποδείξει εμπράκτως αυτό . Οχι όμως και κάποιοι άλλοι ...

Επαναλαμβάνω ότι με εσένα προσωπικά δεν έχω τίποτα ίσα ίσα έχω την καλύτερη εντύπωση πόσο μάλλον και μετά την άριστη φιλοξενία στην Πάτρα Smile
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 00:47

Aφου τους πινει το αιμα ο Νηπενθης λεεεεμεεεεε!!!!!

Που να αντεξουν να πουν grats ρεεεεεεεεεε???

ΥΓ
Δεν θα τον πετυχω τον κερατα τον Νηπενθη?
Εχει να φαει καζο τρελο μιλαμε!
χαχαχαχαχαχαχα
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 00:52

Ela more ola einai malakies pareksigisimes afou sto telos peftei panta loukaniko

P.S.

Re enti vale ton Anastopoulo i ton Saki tsioli pou einai "manoula" na anevazun omades apo B stin A kai ase ton portogalo (pou na epezes kiolas) Razz
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 00:53

Εσυ κρυβε λογια...
Το Σεπτεμβρη θα ναι ωραια...
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 00:56

Me ti ?
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 00:58

Με την ΚΟΥΠΑ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ....

ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ!!!
Aramil Sair Sianontel
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1664
Τόπος : coming...
Registration date : 22/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας   Δευ 10 Μαϊος 2010, 01:45

Κατ'αρχήν συγχαρητήρια και από μένα, μπράβο σε όλη την ομάδα των Μερακλήδων για την άνοδο! Ελπίζουμε να σας ξαναντιμετωπίσουμε στο επόμενο GW!

Belial έγραψε:

είσαι αρχηγός στους Knights , αλλά τα squires κατέβηκαν με δικό τους Captain και θα μπορούσε τουλάχιστον για τους τύπους να βγεί και να κάνει αυτός την ένσταση όπως άλλωστε έκανε και με το Ναύπλιο . Εσείς έχετε την πολυτέλεια να βγάζετε 2 ομάδες αλλά θεωρώ ότι η κάθε ομάδα ενεργεί αυτόνομα από την στιγμή που αποφασίζει να κατέβει σε αγώνες , δεν είναι δεκανίκι της άλλης (φαντάζομαι) .

O Skario είναι ο αρχηγός των Knights=ομάδα και των Knights=Guild είναι ο αρχηγός όλων μας και πεφτει σ'αυτόν η ευθύνη και η αρμοδιότητα ενστάσεων. Εκτός αυτού, τα λέει και καλύτερα απ'ολους Wink. Αρχής παρούσης.... Άρα λίγο άδικο το σχόλιο σου.
Επίσης καμία ομάδα δεν είναι δεκανίκι της άλλης. Είμαστε ξεχωριστοί παίκτες, και δύο ομάδες έχουμε την πολύτέλεια να κατεβάζουμε 2 ομάδες και μόνο 2...γιατί τόσους διαφορετικούς ενδιαφερόμενους παίκτες έχουμε.

Belial έγραψε:

Χαίρεσαι μεν , αλλά κανένας δεν μας έδωσε συγχαρητήρια απο την πάτρα για την επιτυχία μας παρόλο που λες ότι χαίρεσαι όταν κερδίζουν νέοι παίχτες ... και εάν δεν κάνω λάθος κανένας δεν έχει να μας προσάψει κάτι για το ήθος μας και το ευ αγωνίζεστε .
Αουτς. Ρε συ Belial μόνο τι γράφεται στο Forum έχει σημασία? To ότι σας χειροκροτήσαμε στην απονομή στο μαγαζί δεν παίζει κανένα ρόλο?

Belial έγραψε:

Δεν υπάρχει ένταση από την πλευρά μας γιατί εμείς έχουμε κατανοήσει ότι πρόκειται για ένα παιχνίδι και μόνο, και το έχουμε αποδείξει εμπράκτως αυτό . Οχι όμως και κάποιοι άλλοι ...

Ειλικρινά συμφωνώ μαζί σου, και λυπάμαι που δεν έχουμε καταφέρει να σου αποδείξουμε ότι πιστεύουμε το ίδιο...αλλά αυτά είναι όπως η βαθμολογία Smile στο επόμενο θα τα πάμε καλύτερα Smile

Και πάλι συγχαρητήρια
Aramil

H Απάντηση των Μερακλήδων για την Ενσταση της Πάτρας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Clubs Forum :: Guild Wars-
Μετάβαση σε: