The Forum of Greek Wargamers

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» AoS order alliance
από Patagos81 Τρι 11 Δεκ 2018, 13:14

» wts necrons
από bambam Τρι 11 Δεκ 2018, 11:20

» WTS Bolt Action German Army Christmass Bundle
από geon88 Δευ 03 Δεκ 2018, 15:49

» T’au Army Bundle
από geon88 Δευ 03 Δεκ 2018, 15:45

» Adeptus mechanicus / imperial knight sale
από Nireas Τετ 21 Νοε 2018, 12:40

Blog Feeds
 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

Μοιραστείτε | 

skorne WTC 2014 report

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: skorne WTC 2014 report    Παρ 10 Οκτ 2014, 12:38

Σιγα σιγα θα σας κανω ενα ρεπορτο απο τις noobies  μου και οχι μονο!!! το τουρνουα ηταν φανταστικο η οργανωση δεν το συζηταμε πανω στο game play γαματη
το μονο προβλημα ηταν στην μεταφορα μας νομιζω αλλα its ok...

ξεκιναμε λοιπον...
εγω ειχα πει με τον λασκουλα οτι δεν θελουμε ιδιαιτερα pairings και ο μανδραγορας ηταν η ασπιδα μας και   θελαμε να φτιαχναμε τους cryx  μιας και ειναι απο τα καλυτερα factions ετσι οτι πετσα pairing δειτε μην νομιζετε οτι δεν ξεραμε απλα υπηρχε σχεδιο Razz Razz Razz

1η μαχη mate turi hungary red (rasheth tier)  WIN deathclock

κληρονωμαστε με ουγγρους. η αληθεια ειναι οτι δεν ξεραμε αν ειναι καλοι αν ειναι σαν και εμας δεν ξεραμε τιποτα!
ετσι παμε στο τραπεζι και ξεκιναμε τα pairings ο αρχηγος τους  (skorne ) πολυ σοβαρος και τυπικος
καθετε ετσι και τον παιρνω εγω. η λιστες του zaal και rasheth  εγω εχωντας φτιαξει την δικια μου λιστα του zaal
για να παιρνει hordes  αλλα σκεφτικα οτι ετσι θα σκεφτοταν και αυτος και ετσι ειπα να παιξω με e-hexeris
αυτος διαλεγει rasheth  δυσκολο το παιχνιδι λεω με τα 2 agonizer να με εχουν -2 str το καθενα σχεδον
σε ολο το μηκος του τραπεζιου.
ξεκιναμε παιζει πρωτος και εγω διαλεγω μερια διαλεγω μια μερια που ειχε απεναντι ενα rough terren και ενα δασος
ετσι ωστε να τον κανω να ερθει πιο μαζεμενος και να μην απλωθει.
εδω ειναι που καταλαβαινω οτι το παιχνιδι σε αυτο το τουρ ειναι πολυ σφικτο εχωντας τρεξει  μπροστα και οι 2
στον δευτερο γυρω μου και ενω ειμαι σε αποσταση για να επιτεθω με nihilators και bronzeback ξεχναω να μαζεψω στην
αρχη τα fury μου και κανω activate τους nihilators και ορμαω με μισος εκει βλεπω οτι ειχα ξεχασει να κανω leach
του το λεω και μου λεει πολυ απλα και λιτα οτι sorry you made an activate....το δεκτηκα χωρις κουβεντα και
συνεχησαμε
λεω τωρα την γαμησαμε no spells αρχιζω και κοβομαι να μαζεψω 3 ετσι ωστε να εχω να δωσω στο agonizer και να κανω
ενα black spot στους Gatormen Posse που θα επεφτε μετα ο bronzeback και να εχω και καβατζα πανω μου.  ο bronzeback
καταφερε και εφαγε 3 γατοπαρδους
εδω να πω πως ο ματε τον ειδα οτι επαιζε αργα ετσι προσπαθουσα να παιζω εγω γρηγορα και να τον απειλο συνεχεια
ετσι ωστε να αγχωνετε δεν ξερω αν το καταφερα αυτο και εχασε απο χρονο...
3 γυρo του κανει feat και ξεκιναει τα counter charge  σε gladiator και nihilators εδω εφερα στα 10 wounds που μου
εκανε 4 5αρια και κρατησα την ζωνη χωρις να χασω ποντο. παραλληλα ο bronzeback ειναι knock down απο headbutt

3 γυρω δικο και ενω του εχουν μεινει 3 λεπτα μου εχει μπλοκαρει τον hexeris με τον bronzeback του εκει κανω αλλο
ενα λαθος λογο απειριας και αγνοιας στους κανονες και δεν χαλαω fury στην αρχη ετσι ωστε να τον σηκωσω στην αρχη
και να μπορω να επιτεθω στον αντιπαλο bronze και με το trainwreck να τον βγαλω εκτος meleeαπο τον hexeris και εγω
κανω activate πρωτα τον brute  και την ωρα που παω να κανω επιθεση με bronzeback μου λεει NO you cant...
εκει τα ποδια μου αρχισαν να λυγιζουν... το δεχομαι (αφου ηρθε ο διαιτητης και το απαληθευσε) και σκεφτομαι πως
θα μπορεσω να νικησω ετσι ενεργοποιω bronzeback και παω κοντα στον molik karn του δινω το trainwreck  και λεω
τωρα θα σε γαμησω και απο τα νευρα μου τον πηγα 5" παραπαρα και ο hexeris πηγε καπου safe και ετσι πηρα την πρωτη
πολυποθητη νικη για εμενα αλλα κυριως για την ομαδα...

2η μαχη paul north england prime (harbringer) LOSS 0-5 scenario

εχωντας παιξει λιγο με menoth  και κυριως με την κυρια (πουτανα) ηξερα οτι τα πραγματα ηταν δυσκολα για εμενα
μιας και το feat τις μου τσακιζει τα παιδια που παιζω και θα πρεπει να ρισκαρω με τα beasts ετσι διαλεγω hexeris
το παιχνιδι φανηκε απο την αρχη οτι ηταν χαμενο παιζει πρωτος και κανει run το ιδιο κανο και εγω...
2ογυρος τα πραγματα ηταν δυσκολα το παλικαρι ηταν κομπουτερακι ηξερε που και πως πρεπει να βαλει τις μινιατουρες
ετσι ωστε να προστατευει την harbringer κανει το feat  και περιμενει δεδομενο ειναι οτι δεν μπορουσα να chargaro
κανενα απο τα jack  του ηταν ολα στην θεση που επρεπε ετσι εγω στον δευτερο γυρο μου απλα εβαλα τα 3 beast
μεσα στην ζωνη και περιμενα απλα να ζησουνε ... τελικα δεν εζησαν μιας και τα εριξε ολα πανω και με καθαρισε  
ετσι 3ογυρο σπαει το oblective  και του δινω χερι μιας και εφτασε 5-0 ευκολα...

3η μαχη Gard Andresen Norway red (saeryn) WIN caster kill

γνωστη σε εμενα η λιστα μιας και την παιζει σχεδον ιδια ο Rommel ετσι ειχα το πλεονεκτημα να γνωριζω τι κανει
ο αντιπαλος και τι πρεπει να προσεξω... το σεναριο ηταν με κεντρικη ζωνη
1ος γυρος παιζει πρωτος διαλεγω τερρεν και διαλεγω ενα που εχει εναν λοφο στην μεση ετσι ωστε να καλυπτομαι
και για τους 2 μας ηταν καθαρα να τρεξουμε μπροστα και να παρουμε οσο τον δυνατων καλυτερες θεσεις.
2ο γυρο μου φερνει μες στην μουρη των swordsemen μου το Raek και μου τρωει 3 παιδακια . απο τηναλλη μερια
τα 2 angelius ξεκινησαν να σουταρουν μου τρωνε κατι immortals  και παιζει η καστερ ξεκιναει μου κανει ενα σπελλ
να μην μπορω να chargaro και featari...
2ος δικος μου και εχωντας μαζεψει souls στους extollers  τρωω με την βοηθεια του hakar  και του ενα extoller
το μικρο beast raek  και με τον 2ο extoller και παιρνω σχεδον μισο angelius ενεργοποιω zaal  κανω στο ενα angelius
sundering spirit ετσι ωστε να χασει το animus και χωνω αναμεσα απο τα 2 angelius  τον titan sentry που ειχε +2ARM
και κανω locker
ετσι τα beasts πρεπει να κανουνε derictly forward  advance και απο πισω βαζω τον brute και κατι handlers  ετσι ωστε
να μην μπορει να κανει το ενα το animus  και να Pushαρι ...
3ος δικος τουεκει κανει το λαθος και ενεργοποιει τον καστερ του και ερχετε και μου ριχνει τα αστερακια ωστε να μην μπορω
να μεταφερω πληγες... αλλα δεν υπολογισε σωστα  και τα angelius δεν μπορουσαν να φυγουν... προσπαθησε
με το ενα scythean να μου φαει τον sentry  δεν τα καταφερε το αλλο ηταν τραυματισμενο και βαραγε με ενα ζαρι και το
αλλο ηταν που ηθελε να κανει το caster kill ... ετσι στον 3ο δικο μου feat  και στελνω τον brute  και κοβει στην μεση την saeryn...!!! και ετσι η ομας παιρνει την 2 νικη ... εκει ειναι που πιασαμε και τον πρωτο στοχο ... να κανουμε 2 νικες στην διοργανωση!

end of first day ...

Ο ΓΑΤΟΠΑΡΔΟΣ ΜΑΡΣΑΡΕΕΕΕΕ

我住我打

"quod me non necat fortiorem facit me"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: skorne WTC 2014 report    Τρι 14 Οκτ 2014, 23:59

ξημερωνει και εχουμε την 2η μερα μπροστα μας που ηξερα οτι θα ειναι πιο δυσκολη
μιας και με 2-1εισαι ψηλα στην τροφικη αλυσιδα μαζι με τα αγρια ζωα...
μπαινοντας στον χωρο βλεπω team greece2 - USA stripes
λεω ωραια το παιχνιδι που θελαμε... να παιξουμε με τους masters του game...
φανταζομασταν οτι μονο στην αρχη στο πρωτο παιχνιδι θα τους πετυχαιναμε αλλα η μοιρα μας
εφερε να παιξουμε στο 4ο παιχνιδι...

pairings δεν με ενδιαφερε καν τι θα παρω (οπως και σε ολα τα υπολοιπα pairings) αυτο που
ηθελα ηταν απλα να τους ματωσουμε ... ο κεραζογλου καταφερε και το εκανε. στην αρχη πιστευε
οτι την λιστα των khador την εχει αλλα μετα που την ειδε ειχε αλλη αποψη... βεβαια πηραμε
την μια νικη εναντιων τους hail to Us killer.

4η μαχη jeremy lee USA stripes (asphyxious 3) loss scenario

εγω παιρνω cryx παιζει με asphyxious 3 δεν τον ειχα δει καν βασικα δεν ηξερα οτι υπηρχε 3...
εγω με τον hexeris λεω δυσκολα τα πραγματα... παιζει πρωτος
διαβαζω προσεκτικα τα spell του ασφιξιους και βλεπω οτι θα εχουμε θεμα η λιστα του ειναι
πολυ γρηγορη για εμενα και θα με jammari ευκολα οπως και εγινε..,
ξεκιναμε και run ολοι μπροστα το ιδιο κανω και εγω.
2ο γυρο δικο του εχει ερθει μες στην μουρη μου και βλεπω οτι την μια ζωνη θα την χασω
ευκολα στον 3ο γυρο. προσπαθω και βαζω οσους περισσοτερους μπορω μεσα στην ζωνη του.
βεβαια δεν μπορω να κανω και πολλα γιατι ειχε τους incoporeal πειρατες και απο πισω να εχει
satyxis με ashen veil ετσι χτυπαγα στα 9αρια δινω magical attack σε ενα nihilator
παιρναω και black spot στους satyxis και κανω ashes to ashes 2 φορες με το feat μου και σκωτωνω
12 παιδακια συνολο μετα δοκιμαζω την τυχη μου με τον Nihilator με της μαγικες
επιθεσεις που ειχε γυρω του 1 satyxis και 4 pirates αν περναγα στο 7 νομιζω και σκωτωνα την
satyxis τοτε θα ανοιγα διαδρομο να βαλω κορμια να κοβουν την ζωνη... δυστηχως αστοχησα εφερα
5 και ετσι κολησα με λιγα μοντελα μεσα στην ζωνη...
3ο γυρο μου καθαριζει τα παιδακια και σκοραρι 2-0 λεω ομορφα πρεπει να μεινουμε συγκεντρωμενοι
3ο δικο μου πεταω molik μεσα στην ζωνη πισω απο τα μοντελα του αντιπαλου πανω στους Bloodgorgers
εκει η θεα τυχη δεν με θελει ενας γαμημενος φερνει 4 συνεχωμενα tough του εχω φαει το μισο unit
και μενει αυτος μονο που με εμποδιζει να βαλω και αλλο ενα beast μεσα στην ζωνη λεω μπαλες...
σκεφτομαι εκεινη την ωρα πως να χωσω και τον gladiator μου μεσα.
λεω θα κανω grand slam(οταν τον σπρωξω ακολουθω Χ inches)ξεκιναω του λεω τι θα κανω
δεν μου λεει κατι... με το που κουναω μοντελο και πεφτω πανω του
μου λεει δεν νομιζω να μπορεις να slammaris knocked down μοντελο... τρωω ηττα λεω δεν γινετε
ξανα απο noobia??? φωναζει judge κατευθειαν χωρις να προλαβω να του πω τπτ...
ερχετε λεει indeed εκει λεω τωρα την βαψαμε γιατι ειχα τον ελεγχω απο την αλλη ζωνη
με bronzeback και hexeris του ειχαν μεινει απτο 2ο unit Bloodgorgers μονο 5...
ετσι ο gladiator μενει εκει που ειναι εξω απο την ζωνη για χιλιοστα...
4ο γυρο σκωτωνει τον μολικ παει 4-0 και μου σκωτωνει τον bronzeback με 6αρες που ηταν μονος
στην ζωνη μαζι με τον hexeris αφου ολα τα υπολοιπα τα εστελνα ανα κυματα να κοβουν την αλλην ζωνη

θα εχανα σιγουρα αφου δεν καταφερα να βαλω μεσα και τον gladiator γιατι με αυτα που ειχε 2
beast δεν μου τα ετρωγε σε ενα γυρο και απο την αλλην μου εφαγε κατευθειαν τον bronzeback πιστευα οτι θα εχανα
5-4 γιατι θα σκοραρα 2 γυρους εγω εχωντας τα 2 beast στην αλλην ζωνη μεχρι να πεθανουν και να παρει και τον τελευταιο ποντο
η μαχη με τον jeremy lee ηταν απο τις πιο ωραιες ηττες μου βεβαια το ζαρι με πουλησε δεν μου εδωσε σε καμια στιγμη
μεσα στο παιχνιδι να εχω και εγω καποιες ελπιδες οτι θα τον ζορισω...

ετσι φτανουμε στο 2-2 η ηττα ηταν γλυκια δεν μας ενοιαξε μονο εμπειρια πηραμε απο αυτην την μαχη!!!και συνεχιζουμε

Ο ΓΑΤΟΠΑΡΔΟΣ ΜΑΡΣΑΡΕΕΕΕΕ

我住我打

"quod me non necat fortiorem facit me"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

skorne WTC 2014 report
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warmachine - Hordes :: Warmachine - Hordes Challenges and Reports-
Μετάβαση σε: